کلرزنی چشمه ها و آب های مصرفی در مناطق سیل زده هشترود

‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک :
سیدعلی موسوی حسینی، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: جاری شدن سیل در روز دوشنبه هفته گذشته در این شهرستان و تخریب پل ها، پرشدن چاه ها و منابع آب و تلف شدن احشام و پراکنده شدن لاشه آن ها در محیط، سلامت ساکنان روستاهای سیل زده را تهدید می کند.
وی، اظهار کرد: با توجه به مشکلات روحی ایجاد شده برای روستاییان، کمیته بحران و بلایای شبکه بهداشت و درمان این شهرستان با تشکیل جلسه، تدابیر لازم را در این زمینه اتخاذ کرد.
رئیس مرکز بهداشت هشترود یادآور شد: در پی تصمیم کمیته بحران شبکه بهداشت و انجام هماهنگی لازم با ادارات ذیربط، اقدام به دفن احشام و کلرزنی چشمه ها و آب های مصرفی موجود از سوی خانه های بهداشت شد.
موسوی حسینی، ادامه داد: گروهی از همکاران این شبکه متشکل از کارشناسان مبارزه با بیماری ها، سلامت خانواده، بهداشت محیط، سلامت روان و کارشناس روابط عمومی از محل های آسیب دیده بازدید و کمک های لازم را به روستاییان ارائه کردند.
وی گفت: با توزیع آمپول انسولین برای تعدادی از بیماران دیابتی موجود در روستاهای آسیب دیده به روند درمانی آن ها کمک شد و چندین مورد مشاوره از سوی کارشناسان سلامت روان به آسیب دیدگان انجام شد.
در پی جاری شدن سیل هفته گذشته در هشترود بیش از 782 میلیارد و 138 میلیون ریال به تاسیسات دولتی و محصولات کشاورزی این شهرستان خسارت وارد شد.
شهرستان هشترود با 187 روستای دارای سکنه و حدود 70 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
7486/8023/6183

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا