امام جمعه سرپل ذهاب: شهید بهشتی در تثبیت انقلاب اسلامی نقش موثری داشت

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام مجید صفدری روز یکشنبه افزود: عدالت گستری در جامعه راه شهدای هفتم تیر را زنده نگه می دارد.
وی با بیان اینکه باید راه، اهداف و گفته های شهدا را برای مردم تبیین و تشریح کنیم، اظهار داشت: ترویج نهادینه کردن فرهنگ شهید و شهادت رمز ماندگاری و ثبات نظام اسلامی و تنها راه غلبه بر دشمنان است.
وی بیان کرد: باید با عدالت گستری در جامعه، اهداف شهدا را زنده نگه داریم و قانون بشری و مدنی باید در جامعه اسلامی در مسیر قانون الهی باشد.
امام جمعه سرپل ذهاب، با اشاره به قانون پذیری مردم، اضافه کرد: باید همه در برابر قانون یکسان و قانون پذیر باشند و برخورد با متخلفان باید جدی گرفته شود.
رییس دادگستری سرپل ذهاب نیز در سخنانی اظهار کرد: شهدا در دوران دفاع مقدس تمام توان و قوای خود را در طبق اخلاص گذاشتند و فداکاری خود را به اثبات رساندند.
نریمان شفیعی، شهید بهشتی را یک چهره ماندگار در تاریخ سیاسی نظام اسلامی توصیف کرد و گفت: امنیت و آسایش کشور به برکت خون شهدا و این عالم متفکر است.
وی، رسیدگی و صدور حکم، شکایت حل و فصل دعوا، رفع خصومت و نظارت بر حسن اجرای قوانین، رعایت حقوق اسلامی، کشف جرم و تعقیب متهمان، اهتمام و پیشگیری از وقوع جرم و ایجاد امنیت در جامعه را از جمله وظایف دستگاه قضا عنوان کرد.
رییس دادگستری سرپل ذهاب از دیگر شاخص های قوه قضاییه را مبارزه با مفاسد اقتصادی خرد و کلان دانست و گفت: اهتمام و پیشگیری از وقوع جرم و جرم ستیزی، مبارزه با پدیده زمین خواری، مبارزه با مظاهر ناامنی و اخلال در نظم عمومی و وصول 10 میلیارد ریال از مطالبات بانک ها را از جمله اقدام های دستگاه قضایی سرپل ذهاب عنوان کرد.
شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه بیش از 90 هزار تن جمعیت دارد.
7079/3012/8066

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا