استاندار اصفهان در جلسه ی شورای آموزش و پرورش استان اعلام کرد: هدایت تحصیلی دانش آموزان یک طرح مهم، ملی و قابل دفاع است/آموزش و پرورش به اعتراضات پاسخ خواهد داد

پایگاه خبری ارک اصفهان:

استاندار اصفهان در جلسه ی شورای آموزش و پرورش استان اعلام کرد: هدایت تحصیلی دانش آموزان یک طرح مهم، ملی و قابل دفاع است/آموزش و پرورش به اعتراضات پاسخ خواهد داد
دکتر رسول زرگرپور اظهارداشت: هدایت تحصیلی دانش آموزان یک طرح مهم ملی و قابل دفاع است و آموزش و پرورش اعلام کرده است کسانی که در خصوص نتایج این طرح اعتراضی دارند می توانند با فرایندی که پیش بینی شده است موضوع را از طریق آموزش و پرورش پیگیری نمایند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در یکصدو هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان،‌ در خصوص استقرار پایه دهم، توازن رشته ای و نحوه ی هدایت تحصیلی دانش آموزان اظهارداشت: هدایت تحصیلی یکی از موضوعاتی است که در یکی دو هفته ی اخیر از سوی والدین و نوجوانان مورد بحث قرار گرفته و نگرانی هایی را برای آن ها ایجاد کرده بود.
زرگرپور با بیان اینکه هدایت تحصیلی یک طرح مهم ملی و قابل دفاع است، اظهارداشت: اجرای این طرح از یک طرف با تأخیراتی مواجه شد و از طرف دیگر نیز اطلاع رسانی به صورت کامل انجام نشد و باعث شد که برداشت های ناصحیحی از این طرح و اثرات آن بوجود آید.
استاندار اصفهان افزود: با توجه به مشکلات پیش آمده، آموزش و پرورش اعلام کرده است کسانی که در خصوص نتایج این طرح گله مند هستند و یا اعتراضی دارند می توانند با فرایندی که پیش بینی شده است موضوع را پیگیری نمایند که خوشبختانه مردم مراجعه کردند و قسمت اعظم گله مندی ها و تا حدودی اعتراض ها برطرف شد.
وی با اشاره به اینکه اصل طرح هدایت تحصیلی برای پایه ی دهم در قالب طرح تحول آموزش و پرورش کاری بسیار مهم و اساسی است، اظهارداشت: این طرح در اجرا با محدودیتی هایی مواجه شد که باعث گله مندی گردید که با اقدامات اصلاحی که آموزش و پرورش انجام داده است و صحبت هایی که با والدین شده اغلب والدین و همچنین دانش‌آموزان توجیه شدند و اگر مشکلی باقی باشد حل خواهد شد.
مدیرارشد استان با بیان اینکه هدایت تحصیلی از سال های گذشته نیز وجود داشته است ولی امسال چارچوب های آن اصلاح شده است، تصریح کرد: چون ضوابط و چارچوب های این طرح برای والدین و دانش‌آموزان مشخص نبود و فکر می کردند که آخرین نمره ی تحصیلی دانش آموزان مورد نظر است اعتراض هایی در این زمینه بوجود آمد.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد:‌آنچه اهمیت دارد این است که آموزش و پرورش آمادگی کامل دارد که اگر دانش آموزانی هستند که در این رابطه اطلاعات کافی ندارند و یا گله مندی دارند و فکر می کنند که حقی از آن ها ضایع شده است مورد به مورد بررسی نمایند و موضوع را برطرف نمایند.
استاندار اصفهان در ادامه با اشاره به برنامه ریزی برای آغاز سال تحصیلی و پروژه ی مهر ۱۳۹۵، تصریح کرد:‌ معمولا از ۱۵ تیر تا ۱۵ مهر فرجه ی زمانی است که پروژه ی مهر در آموزش و پرورش آغاز می شود و ادامه پیدا می کند.
وی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته در این خصوص، اضافه کرد: پروژه ی مهر یعنی بازگشایی مطلوب، پر انرژی و پرنشاط در روز اول مهر که تمام دستگاه های اجرایی استان باید دست به دست هم دهند تا فضای شهرها و روستاهای استان برای روز اول مهر تغییر کند و امکانات فراهم شود که این روز بازگشایی مدارس به نحوی مطلوب و پرنشاط برگزار شود که باید در مدت باقی مانده هماهنگی ها نیز انجام شود.
استاندار اصفهان در خصوص برگزاری جشنواره ی ملی نوجوان سالم به میزبانی آموزش و پرورش استان گفت: آموزش و پرورش استان در کنار فعالیت های مثبتی که انجام می دهد میزبان اردوها، جشنواره ها و همایش های مختلف دانش آموزی است و جشنواره ی ملی نوجوان سالم و مسابقات کشوری شنا نیزبه میز بانی اصفهان در آینده ی نزدیک برگزار خواهد شد.
زرگرپور تاکید کرد: این جشنواره ها و مسابقات باید به گونه ای برگزار شود که دانش آموزانی که در این اردوها و جشنواره های ورزشی از دیگر استان ها شرکت می کنند با صحت و سلامت و با خاطره ای خوش استان را ترک نمایند.
استاندار اصفهان در ادامه به آسیب های اجتماعی و وضعیت استان در این خصوص اشاره کرد و گفت:‌ سن ابتلا به مواد مخدر پایین آمده است و به همین منظور برای اولین بار کارگروه مبارزه با مواد مخدر در آموزش و پرورش تشکیل شد.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان افزود: دولت تدبیر و امید رویکرد اجتماعی کردن و پیشگیری را در دستور کار خود قرار داده است و این کارگروه این موارد را با قوت پیگیری خواهد کرد.
رسول زرگرپور با بیان اینکه از نظر تجربی و علمی ثابت شده است که قلیان پنجره ی ورود به مواد مخدر است، تصریح کرد: از هر اقدامی که در رابطه با فعالیت های پیشگیرانه در خصوص مواد مخدر باشد به صورت تمام قد حمایت خواهیم کرد.
گفتنی است در این جلسه که به ریاست استاندار اصفهان تشکیل شد و استقرار پایه ی دهم، توازن رشته ای و نحوه ی هدایت تحصیلی دانش آموزان، ساماندهی نیروی انسانی جهت آغاز سال تحصیلی۹۶-۹۵ ، پروژه مهر و همچنین برگزاری جشنواره ملی نوجوان سالم ، بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا