ثبت نام اینترنی در سرشماری از پنج میلیون خانوار عبور کرد

«امید علی پارسا» در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: استان های سمنان، بوشهر و خراسان جنوبی در مشارکت در سرشماری اینترنتی از هدف تعیین شده عبور کرده اند و استان های یزد، هرمزگان، کردستان، سیستان و بلوچستان، لرستان و گلستان به هدف نزدیک هستند.
وی اضافه کرد: پنجمین مرحله قرعه کشی برای هموطنانی که اینترنتی در سرشماری مشارکت کردند، پنجشنبه گذشته (22 مهر) انجام شد و 100 نفر انتخاب شدند که از طریق سامانه پیامک به شماره 300000 به آنها اطلاع داده شد چگونه اقدام کنند.
رییس مرکز آمار ایران همچنین اظهار داشت: تاکنون 20.5 درصد خانوارهای ایرانی و 21.5 درصد جمعیت کشور در سرشماری اینترنتی مشارکت کرده اند.
وی هنگام بازدید محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از این مرکز، اظهار داشت: نخستین سرشماری اینترنتی در کانادا ١٨ درصد و در ژاپن 35 درصد خانوارها مشارکت کردند.
پارسا افزود: روز نخست که سرشماری اینترنتی شروع شد، یک درصد خانوارها، روز هجدهم دو درصد و روز گذشته سه درصد خانوارها در سرشماری اینترنتی مشارکت داشتند و امروز ثبت نام خانوارها نسبت به روز گذشته در همین ساعت چهار برابر شده است.
وی گفت: روز اول روزانه ٢٢٩ هزار خانوار، در روز هجدهم ٤٦٨ هزار خانوار و روز گذشته ٧٧٠ هزار خانوار در سرشماری اینترنتی مشارکت داشتند.
به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا، مرکز آمار ایران ثبت نام اینترنتی هشت میلیون و 881 هزار خانوار را هدف گذاری کرده است و به همین منظور مهلت ثبت نام اینترنتی تا 27 مهر تمدید شده و پس از آن سرشماری حضوری از 28 مهر به مدت یک ماه در سراسر کشور آغاز می شود.
خانوارها پس از ثبت نام در سامانه اینترنتی، کد دریافتی را حفظ و هنگام مراجعه مامور سرشماری به درب منزل، آن را ارایه کنند تا دیگر به سرشماری حضوری نیازی نباشد.
خانوارها می توانند در مدت تعیین شده اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir ثبت کنند.
بر اساس پیش بینی انجام شده، نتایج اولیه سرشماری امسال یکم تا پانزدهم دی ماه سال جاری و نتایج تفصیلی آن مرداد سال 1396 منتشر می شود.
اقتصام** 9123 ** 2025** 1559** خبرنگار: زهره دریغ گفتار** انتشار دهنده: حسین عضدی فسا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا