برداشت انار ترش از درختچه های منطقه حیات وحش میانکاله بهشهر آغاز شد

‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک :
جمال ابوطالبی عبدالملکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با ساماندهی که در برداشت انار از منطقه حیات وحش میانکاله انجام شده است، برداشت انار ترش، در حدود 12 هزارهکتار از منطقه میانکاله آغاز شد.
وی افزود: 5 شرکت تعاونی و بهره برداری در برداشت انار امسال همکاری دارند و کار برداشت انار با نظارت هیات امنای انار میانکاله انجام می شود.
عضو شورای اسلامی زاغمرز با اعلام اینکه آموزش های لازم به جوامع محلی، تعاونی ها و افراد از قبل داده شده است تا به محیط زیست تجاوز و دست اندازی نشود، یادآور شد: رعایت مسائل زیست محیطی، جلوگیری از شکست شاخه درختان، جلوگیری از برافروختن آتش و… از جمله این آموزش ها بوده است.
برداشت انار به مدت دو هفته ادامه دارد و پیش بینی می شود بین 2 تا 3 هزار تن انار از این منطقه برداشت شود.
جزیره میانکاله از شمال از سوی دریای مازندران به طول 65 کیلومتر (از غرب به شرق) از جنوب و شرق از سوی تالاب و خلیج میانکاله و از غرب از سوی بندر امیرآباد بهشهر احاطه شده است. مجموعه شبه جزیره میانکاله با 68هزار و 800 هکتار وسعت از سال 1348 ابتدا به منطقه حفاظت شده و سپس به پناهگاه حیات وحش میانکاله تحت مدیریت مناطق چهارگانه سازمان حفاظت محیط زیست تبدیل و از آن زمان تاکنون از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران اداره می شود.
شهرستان بهشهر در شرق مازندران واقع شده است و شبه جزیره میانکاله با وسعت 68 هزارهکتار از تالاب های مهم جهانی است که بیش از یک پنجم این وسعت به رویش درختان وحشی انار ترش تعلق دارد.
خبرنگار: مریم نظری**انتشار دهنده: سید محسن حسن نیا
/1899/ 7332

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا