حمله وهابی ها به حسینیه شیعیان در نیجریه 3 کشته برجای گذاشت

به گزارش ارک خبر ٬ منابع محلی در شبکه های اجتماعی تصریح کردند که این دومین بار در طی روزهای اخیر است که وهابی ها با حمایت کامل ارتش و نیروهای امنیتی نیجریه حملات خشونت باری را علیه شیعیان انجام می دهند.
وهابی ها روز عاشورا با حمایت نیروهای امنیتی نیجریه به حسینیه شیعیان در شهر کادونا حمله کرده و آن را تخریب کردند .
نفوذ شمار زیادی از وهابی های منتسب به رژیم سعودی در نهادهای سیاسی و مذهبی نیجریه در حالی تشدید شده که خصومت های این گروه ضدانسانی با برگزاری مراسم مذهبی شیعیان افزایش یافته است.
خصومت های وهابی ها با شیعیان نیجریه در حالی افزایش یافته است که ارتش و نیروهای امنیتی نیجریه در شامگاه عاشورا٬ حسینیه شیعیان را در شهر جوس واقع در شمال این کشور نیز به آتش کشیدند.
ارتش و نیروهای امنیتی نیجریه تحت فشار وهابی ها، ضمن حمله به منزل «شیخ آدم» نماینده شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر عالیقدر شیعیان نیجریه، حسینیه شیعیان را نیز که نزدیک منزل وی بود، به آتش کشیدند.
بر اساس اعلام کارشناسان سیاسی جهان اسلام، وهابی ها با حمایت نهادهای امنیتی و سیاسی نیجریه٬ برگزاری مراسم و مناسک مذهبی شیعیان این کشور را با موانع زیادی روبرو ساخته اند.
مجلس عزاداری حسینی شماری از شیعیان نیجریه درحالی در این کشور برگزار شد که مناطق زیادی از نیجریه به صحنه تظاهرات مسالمت آمیز شیعیان علیه دولت تبدیل شده است.
ارتش و نیروهای امنیتی نیجریه با اعمال خشونت ٬ سعی در بر هم زدن مراسم عزاداری حسینی شیعیان نیجریه در شهر «فونتوآ» واقع در ایالت کادونا این کشور در روز عاشورا داشت و در این روز 10 شهروند نیجریه ای شهید شدند.
براساس این گزارش، عزاداری شماری از شیعیان نیجریه در شهر« سوکوتو» نیز به خشونت کشیده شد.
این درحالی است که شیعیان این کشور همواره مورد ظلم و سرکوب ارتش و نیروهای امنیتی نیجریه قرار داشته اند.
به گفته تحلیلگران سیاسی، رفتار دولت نیجریه با شیعیان این کشور در چارچوب سیاست های رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی است.
عربستان سعودی در چارچوب سیاست های رژیم صهیونیستی و در اقدامی خلاف قوانین بین المللی، سال های متمادی است که با فریب افکار عمومی نیجریه به دنبال محدود ساختن فعالیت قانونی شیعیان ساکن در مناطق گوناگون این کشور است.

دکمه بازگشت به بالا