تاکید معاون اول رئیس جمهوری بر جلوگیری از واردات کالای فاقد استاندارد

به گزارش ارک خبر، اسحاق جهانگیری روز دوشنبه در آئین روز جهانی استاندارد که در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد، افزود: وقتی کالایی از مبادی رسمی وارد کشور می شود، اگر علامت استاندارد داشته باشد، یعنی کنترل فنی بر روی آن انجام گرفته و این جاست که کالای قاچاق در بازار نمایان می شود.
وی کارکرد دیگر این سازمان را فرهنگ سازی در بخش استاندارد برشمرد و ادامه داد: باید فرهنگ سازی استاندارد به درجه ای برسد که وقتی مردم به مغازه ای مراجعه می کنند تا جنسی را خریداری کنند، اولین موضوع با اهمیت، داشتن استاندارد آن جنس باشد.
جهانگیری با اشاره به اینکه سازمان استاندارد برای برون سپاری کارهای خود باید جدی تر عمل کند، اضافه کرد: یکی از رویکردهای اقتصاد مقاومتی، مردمی کردن اقتصاد بوده است که حتی سازمانی همچون استاندارد، قادر است ماموریت هایش را از قبیل آزمایشگاه ها و بازرسی از اماکن را به بخش خصوصی واگذار کند.
وی یادآور شد: اگر بخواهیم همه موضوعات و سرکشی ها بر عهده سازمان استاندارد باشد، غیر ممکن است؛ خصوصا محل ها و موضوعاتی که با ایمنی مردم سرو کار دارند.

**انتقاد از حادثه در آسانسور دانشگاه شریف
معاون اول رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: شنیدیم که آسانسور دانشگاه صنعتی شریف دچار اتفاق شد، جای تاسف دارد چرا که کشورهای بسیاری در موضوعات و پژوهش ها، از نظرات این دانشگاه استفاده می کنند؛ بنابراین اگر کسی قبلا اعلام می کرد که این آسانسور اشکال داشته، نواقص برطرف می شد.
جهانگیری تصریح کرد: قابل پذیرش نیست که گفته شود بودجه برای رفع نقص نداشتیم؛ چرا که میلیاردها تومان هزینه پژوهش ها را پرداخت می کنیم، باید مقداری را نیز به این موضوع تخصیص داد؛ بنابراین باید کالاهایی که با ایمنی مردم سرکار دارند با جدیت از سوی این سازمان بررسی شود.
این خبر در حال تکمیل است…

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا