23کیلومتر از محور اصفهان – اردستان تا دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد

پایگاه خبری ارک اصفهان:

23کیلومتر از محور اصفهان – اردستان تا دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد

استاندار اصفهان بر تکمیل محور اصفهان – اردستان تاکید و خواستار اتمام آن تا پایان سال 96 شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، در جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان رسول زرگرپور استاندار اصفهان با تاکید بر ساخت 23 کیلومتر باقیمانده از محور اصفهان – اردستان خواستار انتخاب پیمانکار برای قطعات باقیمانده شد و گفت: احداث جاده ها باید در شان استان اصفهان باشد و ساخت این محور بین دو شهرستان مهم اصفهان واردستان حائز اهمیت است .

استاندار اصفهان ابراز امیدواری کرد تا پایان سال 96 کل این محور بطول 72 کیلومتر به بهره برداری برسد .

حجت اله غلامی مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان در اینخصوص ضمن تاکید بر دو بانده شدن اکثر راه های استان گفت : تنها شهرستانی که تاکنون جاده آن به مرکز استان به صورت دوبانده متصل نشده است جاده اردستان است.

وی اعلام کرد: کل محور اصفهان – اردستان 72 کیلومتر است که 32 کیلومتر آن به بهره برداری رسیده و 23 کیلومتر این مسیر تا دهه فجر سال 95 به بهره برداری می رسد و 17 کیلومتر باقیمانده در صورت تامین بودجه تا پایان سال 96 افتتاح خواهد شد.

غلامی درخصوص 23 کیلومتر آماده افتتاح گفت: 23 کیلومتر از عملیات در این محور از سمت کمشچه به پیچ دیزی لو به اتمام رسیده است و تنها 9 کیلومتر آن نیاز به آسفالت دارد که در صورت تامین اعتبار تا دهه فجر به بهره برداری می رسد و پیچ دیزی لو به سمت اردستان به عنوان یکی از نقاط پرتصادف این محور حذف خواهد شد و این جاده با اضافه کردن یک واریانت نزدیک پل راه آهن به جاده اصلی وصل می گردد.

مدیرکل راه وشهرسازی استان با اشاره به اعتبارات این پروژه گفت:  اعتبارات سال 94 این پروژه 62 میلیارد ریال بوده و در سال 95 حدود 50 میلیارد ریال برای آن در نظر گرفته شده که با استفاده از اسناد خزانه ملی در تلاش هستیم بدهی های پیمانکاران این بخش را نیز پرداخت کنیم .

وی از مشکلات موجود در احداث این پروژه را وجود پل راه آهن در این مسیر اعلام کرد و گفت : اجرای پل دوم راه آهن جهت احداث خط دوم راه آهن لازم است توسط اداره کل راه آهن انجام شود و احداث پل دوم راه آهن به اداره راه و شهرسازی مربوط نمی شود.

غلامی در ادامه در خصوص جاده اردستان به زواره بطول 10 کیلومتر گفت: بخشی از این مسیر کار شده و راه های روستایی سیلک و تلک آباد نیز بدلیل کمبود اعتبارات بصورت نیمه کاره رها شده که  پیگیر هستیم تا از محل اعتبارات روستایی نسبت به تکمیل آن اقدام نماییم .

وی در خصوص راه روستایی زفره به ظفرقند نیز بیان داشت: 20 کیلوتر از این راه نیاز به روکش دارد که متاسفانه اعتباری تامین نشده ولی تلاش می شود که این راه بهمراه راه های روستایی تلک آباد و سیلک و مابقی راه زواره تکمیل و به بهره برداری برسند.

غلامی در پاسخ به سوال طباطبایی نژاد نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی در مورد عملیات  آماده سازی مسکن مهر زواره گفت: در شهرهای استان در این زمینه توافقاتی با شهرداری ها انجام شده که با دادن قیر رایگان ، پرداخت نقدی از محل یارانه های نقدی و از محل املاک به عنوان باقیمانده عملیات اجرایی در ازای انجام عملیات آماده سازی واحدهای مسکن مهر پلاک به شهرداری واگذار می شود که  برای واحدهای مسکن مهر زواره نیز اقدام مشابه انجام می گردد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا