رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش آغاز شد

سخنگوی ششمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت در این رزمایش که با حضور فرماندهان کشوری و لشکری برگزار می شود، گفت: این رزمایش به مدت سه روز در این منطقه از خاک میهن اسلامی کشورمان و با شرکت انواع هواپیماهای تیز پرواز شکاری رهگیر، شکاری بمب افکن، ترابری نیمه سنگین و سبک برگزار خواهد شد.
امیر سرتیپ دوم خلبان مسعود روزخوش با تاکید بر اینکه هواپیماهای ارتباطی و شناسایی، سوخت رسان و انواع پهپادها نیز در این رزمایش شرکت دارند، اظهار داشت: در ششمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی قدرتمند ارتش، تنها بخشی از توان این نیرو در صیانت و دفاع از حریم هوایی کشورمان به نمایش گذاشته خواهد شد.
وی افزود: در این رزمایش هواپیماهای جنگنده سوخو 24 با شعاع و برد عملیاتی بلند، اف 4، اف 5، میگ 29، اف 14، صاعقه، هواپیمای سوخت رسان بوئینگ 707 و 747، انواع پهبادها همراه با ترابری و پشتیبانی هواپیماهای سی 130، حضور دارند.
امیر روزخوش خاطرنشان کرد: تمرین عملیات موج بلند جنگنده ها همراه با سوختگیری هوایی، دقت در نقطه زنی، بمب ها و راکت ها در عملیات هوا به زمین و موشک های هوا به هوا، کنترل و هدایت آتش شکاری بمب افکن ها، رصد اطلاعاتی منطقه عملیات با استفاده از تصاویر هوایی، پرنده های با سرنشین و بدون سرنشین، گشت هوایی هواپیماهای رهگیر، به منظور مقابله با هرگونه تجاوز هوایی دشمن و انهدام اهداف کشف شده از محورهای مورد توجه فرماندهان در این رزمایش بزرگ هوایی است.
وی ادامه داد: در این رزمایش تسلیحات طراحی و قطعات بهینه شده در مراکز دانشگاهی و صنعتی کشور، صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش مورد ارزیابی عملیاتی قرار خواهد گرفت.
سخنگوی رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت 6 تصریح کرد: انجام تیراندازی های هوا به هوا، تیراندازی علیه اهداف هوایی با سرعت و در ارتفاعات مختلف، تیراندازی و بمباران هوا به زمین در روز و شب با استفاده از بمب های هوشمند، سنگین و نیمه سنگین و استفاده از انواع موشک های لیزری، تلویزیونی، حرارتی، راداری و انواع راکت ها و بمب های تولید شده به دست متخصصان داخل کشور از دیگر بخش های مهم این مرحله از رزمایش است که در سطح گسترده ای انجام می شود.
وی با اعلام این مطلب که رویکرد این رزمایش، درس از مکتب عاشورا است، گفت: خلبانان جوان، شجاع و آموزش دیده نیروی هوایی ارتش به همراه کارکنان فنی متخصص و متعهد با تاسی از فرهنگ عاشورایی و تجربه گرانبهای پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس، دانسته ها و تاکتیک های رزمی را در این رزمایش، تمرین خواهند کرد.

دکمه بازگشت به بالا