روزنامه فرانسوی:کاهش 40 درصدی مهاجرت یهودیان فرانسه به سرزمین های اشغالی

به گزارش روز دوشنبه ارک خبر، روزنامه فرانسوی «لا کروآ» بر اساس نتایج تحقیق یک موسسه غیر انتفاعی صهیونیستی در گزارشی نوشت: کاهش 40 درصدی مهاجرت یهودیان فرانسه به سرزمین های اشغالی از شکست رژیم صهیونیستی در ادغام مهاجران عمدتا اروپایی با جامعه اسرائیلی حکایت دارد.
این روزنامه به نقل از موسسه غیرانتفاعی «جوئیش پیپل پالیسی» در بیت المقدس گزارش داد: پس از سه سال پیاپی افزایش مهاجرت یهودیان فرانسه به سرزمین های اشغالی، تعداد این افراد در سال 2016 میلادی 40 درصد کاهش یافته است.
طبق این گزارش، در سال های 2014 و 2015 میلادی، هر سال بیش از هفت هزار یهودی فرانسه را ترک و به فلسطین اشغالی مهاجرت کردند. به این ترتیب فرانسه به کشوری تبدیل شد که بیشترین مهاجر را روانه سرزمین های اشغالی کرد. یهودیان فرانسه نخستین دلیل مهاجرت خود را یهودستیزی و دومین دلیل را نداشتن آینده اعلام کرده بودند.
آمار مربوط به هشت ماه گذشته نشان می دهد که تا پایان سال 2016 میلادی تعداد یهودیان فرانسوی که به سرزمین های اشغالی مهاجرت می کنند به پنج هزار نفر می رسد.
روزنامه لاکروا نوشت: نویسندگان این گزارش کاهش مهاجرت یهودیان فرانسه را به عواملی مانند وعده «مانوئل والس» نخست وزیر فرانسه به حفاظت از جامعه یهودیان این کشور؛ افزایش خشونت در سرزمین های اشغالی ربط داده اند.
طبق این گزارش؛’ یهودیان فرانسه برای مهاجرت گزینه های دیگری از جمله استرالیا، کانادا و انگلیس’ را پیش رو دارند.
در این گزارش آمده است : مهاجرت یهودیان فرانسوی به سرزمین های اشغالی به اطمینان از یافتن شغل قابل قبول، بهبود شرایط زندگی و برخورداری فرزندانشان از تحصیلات متناسب وابسته است و این در حالی است که رژیم صهیونیستی پاسخی در خور این دغدغه ها نداده است.
روزنامه فرانسوی نوشت: سال گذشته میلادی، «آژانس یهود» که نهاد تبلیغاتی صهیونیست ها برای مهاجرت یهودیان به سرزمین های اشغالی است و سفر مهاجران را تسهیل می کند از افزایش قابل توجه مهاجرت یهودیان فرانسوی خبر داده و دلیل این امر را افزایش اقدامات ضدیهودی و نیز رکود اقتصادی در فرانسه اعلام کرده بود.
این آژانس با اعلام این که حدود هفت هزار و 900 فرانسوی از ابتدای سال 2015 میلادی به سرزمین های اشغالی مهاجرت کرده اند، از رشد 10 درصدی این پدیده در مقایسه با سال گذشته میلادی خبر داده بود.
«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در 10 ژانویه 2015 (20 دی 93) و در پی حمله به یک فروشگاه مواد غذایی متعلق به یهودیان در فرانسه، از یهودیان این کشور خواست تا به سرزمین های اشغالی مهاجرت کنند.
وی با این اظهارات خشم دولتی را که رابطه دوستانه دیرینه ای با آن داشت، برانگیخت و با پاسخ تند مقامات فرانسه مواجه شد. این امر به درگیری های لفظی میان مقامات پاریس ورژیم صهیوینستی منجر شد.
مانوئل والس نخست وزیر فرانسه اعلام کرده بود که « فرانسه بدون ساکنان یهودی این کشور، فرانسه نیست».
دو روز پس از این اظهارات، نتانیاهو بار دیگر مدعی شد که با «آغوش باز پذیرای یهودیان فرانسوی» است.
«فرانسوا اولاند» رییس جمهوری فرانسه نیز در سخنانی فرانسه را «موطن یهودیان فرانسوی» خواند تا به این لفاظی ها پایان دهد.
نیم میلیون یهودی در فرانسه زندگی می کنند.
صهیونیست ها از سال 1948 با دو سیاست قتل عام وسیع و گسترده فلسطینی ها از یکسو و اخراج ، بیرون راندن و آواره کردن جمعی اعراب و جایگزین کردن یهودیان دیگر کشورها به ویژه فرانسه با ساکنان اصلی فلسطین اشغالی سعی در تغییر ترکیب جمعیتی این منطقه داشته است . کشتار جمعی و قتل عام ساکنان ‘دیریاسین’، ‘عین الزیتون’ و ‘صلاح الدین’ در آوریل 1948 همزمان با تسریع و تسهیل حرکت مهاجران به سوی سرزمین های اشغالی ، سرفصل سیاستی بود که رژیم اشغالگر قدس آن را تاکنون به روش های مختلف وحشیانه و غیرانسانی ادامه داده است.

دکمه بازگشت به بالا