مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: تردد در جاده‌های استان نسبت به مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته و تا کنون ۱۲۲ میلیون تردد داشته‌ایم.

پایگلاه خبری ارک اصفهان:

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: تردد در جاده‌های استان نسبت به مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته و تا کنون ۱۲۲ میلیون تردد داشته‌ایم.

داریوش امانی ظهردیروزدر نشست خبری اداره کل راهداری و حمل‌ و نقل پایانه‌ها اظهار داشت: راهداری از اداره کل راه و شهرسازی جدا و به حمل ‌و نقل پایانه‌ها پیوست که با این ادغام نام اداره به راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای تغییر یافت، در این ادغام 900 نفر نیرو به 90 نیرو اداره اضافه شد و البته ضرورت این مسئله از سال‌های پیش حس می‌شد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای اصفهان با بیان اینکه اصفهان نخستین استان در این ادغام بوده، خاطرنشان کرد: جابه‌جایی بار در 6 ماهه نخست امسال حدود 7 درصد رشد، جابه‌جایی مسافر 6 درصد کاهش داشت، همچنین پایانه‌های کالا 6 پایانه بوده که شهرک حمل‌ و نقل جدید اصفهان در شاهین‌شهر کلنگ زنی شد و اقدامات اولیه نیز صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه پایانه‌های مسافربری افزایش یافته، تصریح کرد: با افتتاح پایانه خمینی شهر تعداد پایانه‌های استان به 27 پایانه رسید، پاسگاه‌های پلیس‌راه نیز به 14 پاسگاه افزایش یافت، در بخش تصادفات نسبت به مشابه سال گذشته نیز 5 درصد افزایش داشته‌ایم که امیدواریم تا پایان سال به رشد منفی برسد، همچنین محورهای مجهز به تردد شمار 100 محور بوده که مسیرهای رفت و برگشت مجهز شده است.

امانی بیان کرد: تردد نسبت به مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش یافته که تا کنون 122 میلیون تردد داشته‌ایم، تعداد دوربین‌ها 160 دستگاه بوده که شامل 55 دوربین نظارت تصویری و 105 دوربین ثبت تخلف است، همچنین 11 هزار و 500 کیلومتر در استان راه وجود دارد که 900 پرسنل راهداری اضافه شده است.

وی گفت: با توجه به نسبت تعداد سیستم‌های آنلاین همه اطلاعات راه را در لحظه دریافت می‌کنیم که این اقدامات بر اساس نیازسنجی و اقدامات علمی صورت گرفته و امیدواریم در پایان سال آمار قابل قبولی را داشته باشیم، با توجه به اقداماتی که در محور اصفهان-قم داشته‌ایم درصد تخلفات این مسیر 18.5 درصد کاهش یافته و در تصادفات این محور شاهد 21 درصد کاهش بوده‌ایم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اصفهان با اشاره به فعال‌سازی ستاد اربعین اصفهان اظهار داشت:

از چندین ماه قبل تیم‌های کارشناسی برای بررسی وضعیت مرز مهران برای زائرین حسینی از اصفهان اعزام شده اند که در دستور العمل جدید، مرز چذابه و شلمچه را دو مرز عبوری برای زائرین اصفهان قرار دادند و با بررسی‌های مجدد، برنامه‌ ریزی برای استقبال خوب از زائرین صورت گرفته است.

وی بیان داشت: درصددیم زمینی را برای استقرار اتوبوس‌های اعزامی از اصفهان در نزدیک مرزهای پیش بینی شده اختصاص دهند که همچون سال گذشته با ترافیک سنگین اتوبوس‌ها برای حمل و نقل مسافرین مواجه نشویم.

وی در پاسخ به سئوالی درباره میزان حمل بار در ناوگان مسافربری تصریح کرد: حمل بار تجاری ممنوع است و تنها پوشش بار مسافران از سوی ناوگان مسافربری مجاز بوده که اگر گزارشی برسد با این افراد برخورد می‌شود، بر اساس مصوبات اتوبوس‌ها نباید بیش از 1600 کیلو بار در خود جای دهند.

 

دکمه بازگشت به بالا