فرمانده سازمان مبارزه با تروریسم عراق: ارتش ترکیه تاکنون تحرکی در شمال عراق نداشته است/ عملیات موصل متوقف نخواهد شد

سرلشکر عبدالوهاب الساعدی که نیروهایش در عملیات فلوجه بویژه در جنگ خانه به خانه در این شهر نقش مهمی ایفا کردند، دوشنبه شب در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا، گفت عملیات موصل طبق نقشه طراحی شده و بصورت کاملا دقیق پیش می رود و در 24 ساعت اولیه منجر به آزادی مناطق وسیعی از جمله تعداد زیادی روستا شده است.
وی تصریح کرد، حرکت نیروها به سمت سایر مناطق پیش بینی شده در عملیات ادامه دارد که در چارچوب نقشه طراحی شده در حال انجام است.
سرلشکر الساعدی در خصوص زمان پایان عملیات و آزادی موصل که درباره آن گمانه زنی های زیادی در روزهای اخیر شده است، گفت که این عملیات نیاز به زمان دارد، اما آنچه ما تاکید می کنیم این است که عملیات تا حصول نتیجه نهایی متوقف نخواهد شد.
وی در خصوص آرایش نیروهای شرکت کننده در منطقه عملیاتی نیز اظهار داشت، نیروهای عمل کننده از برخی محورها در روز دوشنبه وارد عملیات شدند و به سمت اهداف از پیش تعیین شده حرکت کردند، اما در برخی دیگر محورها هنوز نیروها وارد عمل نشده اند و در انتظار دستور فرماندهی هستند تا در زمان تعیین شده به مواضع دشمن تروریستی حمله کنند.
این فرمانده عراقی با اشاره به حرکت نیروها از محورهای مختلف به سمت موصل گفت، هم اکنون نیروهای عراقی در سطح وسیعی از استان نینوا مستقر شده اند و به سمت محاصره داعش در موصل پیش می روند.
وی اضافه کرد، با تکمیل محاصره شهر موصل، نیروهای عراقی برای پاکسازی وارد شهر خواهند شد.
فرمانده سازمان مبارزه با تروریسم عراق، در خصوص تحرکات ارتش ترکیه در شمال عراق نیز گفت، تاکنون گزارشی درباره تحرکات این نیروها در منطقه نداشته ایم و براساس اطلاعات موجود آنها در پادگان های خود در منطقه مستقر هستند.
سازمان مبارزه با تروریسم عراق، از جمله نیروهای تحت امر فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق است که در جنگ های چریکی دارای تجربه بالایی هستند.
عملیات موصل، از شامگاه یکشنبه این هفته از 6 محور شروع شد و نیروهای عراقی موفق شدند در اولین ساعات تعداد زیادی از روستاهای منطقه را آزاد و مواضع داعش را در نزدیکی های سد موصل منهدم کنند

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا