همزمان با دومین روز، ششمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت؛ عملیات جنگ الکترونیک نیروی هوایی ارتش با موفقیت انجام شد

به گزارش روز سه شنبه ارک خبر ، امیر سرتیپ دوم خلبان مسعود روزخوش با اعلام این که شب گذشته جنگنده های فانتوم موفق به انهدام اهداف زمینی شدند، گفت: انواع سامانه های پیشرفته ارتباطی، نیروی هوایی ارتش با استفاده از بسترهای امن شبکه های بی سیم و با سیم، انواع سامانه های تسلیحات پروازی و انواع سامانه های تاکتیکی، ماموریت های ابلاغ شده در جنگ الکترونیک را با موفقیت انجام دادند.
وی خاطرنشان کرد: در این مرحله با استفاده از هواپیماهای جنگ الکترونیک فالکون 50 (پروژه تحقیقاتی سایه)، عملیات اختلال امواج راداری، نیروهای دشمن فرضی با موفقیت انجام شد.
امیر روزخوش با بیان این که در ادامه اجرای این رزمایش، جنگنده های رهگیر اف 14 به اجرای ماموریت گشت هوایی مسلح و انجام ماموریت top cover پرداخت، اظهارداشت: همچنین جنگنده های اف 14 و میگ 29 با انجام عملیات رزم هوایی، شرایط درگیری در صحنه واقعی نبرد را با موفقیت تمرین کردند.
سخنگوی رزمایش فدائیان حریم ولایت در ادامه با بیان این که ما به دنبال امنیت پایدار در منطقه هستیم، گفت: افزایش حجم قدرت آتش و دقت در اصابت اهداف متحرک و ثابت زمینی و هوایی یکی دیگر از نقاط قوت این رزمایش است و بخشی از اقتدار رزمی نیروی هوایی ارتش را به نمایش می گذارد.
ششمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی روز گذشته (دوشنبه) در پایگاه شهید بابایی اصفهان و با رمز ‘یاحسین بن علی’ در منطقه عمومی اصفهان آغاز شد.
در این رزمایش سه روزه انواع هواپیماهای شکاری رهگیر، شکاری بمب افکن، ترابری نیمه سنگین و سبک، هواپیماهای ارتباطی و شناسایی، سوخت رسان و انواع پهپادها حضور دارند و بخشی از توان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در صیانت و دفاع از حریم هوایی میهن اسلامی به نمایش گذاشته خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا