بازدید اعضای شورای اسلامی شهر از موزه دفاع مقدس

پایگاه خبری ارک اصفهان:

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:

موزه دفاع مقدس می‌تواند یکی از نقاط جاذب گردشگری در اصفهان باشد

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: موزه دفاع مقدس می‌تواند یکی از نقاط جاذب گردشگری داخلی و خارجی باشد و امیدواریم تاسیسات و تجهیزات فرهنگی پیش‌بینی شده برای این موزه هر چه سریع‌تر نصب شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، رضا امینی در بازدید اعضای شورای اسلامی شهر از پروژه موزه دفاع مقدس با بیان اینکه پروژه موزه دفاع مقدس یکی از پروژه‌های معظم و مهم اصفهان است، اظهار کرد: اصفهان 10 درصد از شهداء، جانبازان و ایثارگران را به خود اختصاص داده و با وجود اینکه یک شانزدهم جمعیت کشور است اما یک دهم از این خانواده‌ها در اصفهان هستند.

وی اضافه کرد: حق اصفهان در دفاع مقدس بیش از این مرکز فرهنگی دفاع مقدس است اما طی سال‌های گذشته تصمیماتی در راستای ایجاد و راه‌اندازی موزه دفاع مقدس گرفته شده و در حال حاضر با پروژه نیم‌کاره‌ای مواجه هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: از نخستین سال فعالیت شورای اسلامی شهر در دوره چهارم نمایندگان مردم در شورا ورود پیدا کردند و با اختصاص منابع قابل توجهی که نسبت به این پروژه پیش بینی و مصوب کردند، عملیات عمرانی این پروژه با سرعت بسیار بیشتر از گذشته پیگیری می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم با حمایت‌های بعدی از این پروژه مهم و عظیم در سال آینده شاهد بهره برداری از این موزه بزرگ دفاع مقدس در اصفهان باشیم، ادامه داد: اما شواهد و قرائن در کشور حاکی از این است که عزم استانی و ورود تمام بخش‌های استان می‌تواند به تکمیل این پروژه مهم کمک مؤثری کند تا مردم اصفهان با فرهنگ، آداب و ریشه‌های معنوی دفاع مقدس در اصفهان بیشتر آشنا شوند.

امینی تاکید کرد: موزه دفاع مقدس یکی از نقاط جاذب گردشگری داخلی و خارجی می‌تواند باشد و امیدواریم تاسیسات و تجهیزات فرهنگی پیش‌بینی شده برای این موزه هر چه سریع‌تر نصب شود.

وی افزود: امیدواریم به دنبال این موضوع هر چه سریع‌تر شاهد راه‌اندازی و بهره برداری از یکی از پروژه‌های عمرانی بلندمدتی که متاسفانه تاکنون طول کشیده، باشیم و مردم بتوانند هر چه سریع‌تر از این موزه استفاده کنند.

/////////////////////////////////////

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:

پایگاه فرهنگی اصفهان برای اردو‌های راهیان نور در غرب و جنوب کشور حفظ شود

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: پایگاهی اردویی برای سفر‌های استانی اصفهان به صورت سفر‌های فرهنگی دانشجویان، دانش‌آموزان و مردم برای بازدید از جبهه‌های غرب و جنوب حفظ کنیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، احمد شریعتی در بازدید اعضای شورای اسلامی شهر از پروژه موزه دفاع مقدس با بیان اینکه امروز به اتفاق اعضای شورای اسلامی شهر توفیق پیدا کردیم بازدید مجددی از مجموعه فرهنگی باغ موزه دفاع مقدس و حفظ ارزش‌های دفاع مقدس را داشته باشیم، اظهار کرد: در بازدید‌های قبلی همیشه بحث این بود که چرا در اصفهان در راستای حفظ نگهداری، حفظ و حراست از آثار و ارزش‌های دفاع مقدس نسبت به کلانشهرهای دیگر عقب بمانیم.

وی با بیان اینکه اصفهان در بحث رشادت‌ها، ایثار‌گری‌های زمان جنگ وضعیت خاص خود را داشته و در کشور حرف اول را می‌زده است، اضافه کرد: آمار بیش از 10 درصد شهدای کشور به شهر و استان اصفهان اختصاص داشته و در یک روز در اصفهان 370 شهید روی دستان مردم تشییع شده است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: همیشه این بحث بوده که بتوانیم جایگاه اصفهان را در این زمینه حفظ کنیم و تاکنون چند بازدید از این پروژه مهم و شاخص فرهنگی در اصفهان داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه با عنایت‌های اعضای شورای شهر در دوره چهارم، شهردار اصفهان و حمایت‌های مادی و معنوی از این پروژه شاهد پیشرفت‌های خوبی در این مجموعه فرهنگی هستیم، ادامه داد: همجواری باغ موزه دفاع مقدس با باغ غدیر یکی از محاسن این پروژه مهم است.

شریعتی تاکید کرد: امیدواریم در ماه‌های آینده شاهد افتتاح فاز نخست باغ موزه دفاع مقدس باشیم و بتوانیم جایگاهی که اصفهان در بحث دفاع مقدس داشته را حفظ کنیم.

وی افزود: در بحث سفر‌های راهیان نور در مراکز جنوب و غرب کشور نتوانستیم پایگاه ویژه‌ای را داشته باشیم و در سفرهایی که به اتفاق دوستان از جبهه‌های جنوب داشتیم، در هیچ یک از قرارگاه‌ها نتوانستیم پایگاهی را به عنوان پایگاهی اردویی برای سفر‌های استانی اصفهان به صورت سفر‌های فرهنگی دانشجویان، دانش‌آموزان و مردم برای بازدید از جبهه‌های غرب و جنوب حفظ کنیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: امیدواریم سرداران و سران نظام جایگاه اصفهان را دنبال کنند که باغ موزه دفاع مقدس سریع‌تر راه‌اندازی شود و پایگاه فرهنگی در غرب و جنوب کشور را برای اصفهان حفظ کنیم.

/////////////////////////////////////

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان:

امیدواریم از معماری و هنر اصفهان در موزه دفاع مقدس استفاده شود

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: امیدواریم از فرهنگ، معماری اسلیمی، اسلامی و معماری اصفهان و هنر و معماری‌های اصفهان در ساختمان موزه دفاع مقدس استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، سید احمدعلی عاملی در بازدید اعضای شورای اسلامی شهر از پروژه موزه دفاع مقدس اظهار کرد: حدود 20 سال و اندی از کلنگ‌زنی پروژه موزه دفاع مقدس در اصفهان می‌گذرد و هنوز این پروژه به مرحله بهره‌برداری نرسیده است.

وی با بیان اینکه کمبود امکانات به عنوان دلیل عدم بهره‌برداری از پروژه موزه دفاع مقدس اصفهان است، اضافه کرد: اما ضرورت وجود چنین مرکزی در اصفهان به میزان بسیاری احساس می‌شود و موزه دفاع مقدس اصفهان باید سریع‌تر راه‌اندازی شود.

رئیس مرکز پژوهش‌‌های شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه 23 هزار شهید دوران مقدس به اصفهان اختصاص دارد، تصریح کرد: همچنین سرداران شهید متعلق به اصفهان و رزمندگان و جانبازان اصفهان نقش و جایگاه پررنگ اصفهان در دوران دفاع مقدس را نشان می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه زیبنده است که مرکز و موزه‌ای در خور شأن و جایگاه اصفهان داشته باشیم، ادامه داد: تمام کشور‌های اروپایی، آلمان، انگلیس، فرانسه، روسیه و کشور‌های شرق آسیا موزه‌های جنگ و جنگ جهانی دوم را به صورت بسیار پیشرفته داشته و دارند، به صورتی که در حال حاضر به صورت سمعی و بصری می‌توانیم صحنه‌های جنگ جهانی دوم را مشاهده کرد.

عاملی تاکید کرد: البته زیرساخت‌های بسیار قوی در موزه دففاع مقدس اصفهان پیش بینی شده و به ویژه با پیشرفت تکنولوژی امکان در راستای بهره‌برداری‌های بهتر و انتقال تجارب جنگ به نسل جوان بسیار مفید و مؤثر است.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی موره بزرگ دفاع مقدس اصفهان کاری بسیار ماندگار است و آثار ارزنده دفاع مقدس باید برای نسل‌های آینده حفظ شود و باقی بماند، افزود: البته امیدواریم از فرهنگ، معماری اسلیمی، اسلامی و معماری اصفهان و هنر و معماری‌های اصفهان در ساختمان موزه دفاع مقدس استفاده شود.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: زیبنده است که از اعتبارات ملی، استانی که در اختیار مدیریت‌های استان، مدیران کل و حتی استانداری است و همچنین اعتبارات شهرداری برای راه‌اندازی سریع‌تر این موزه کمک شود.

////////////////////////////////

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان:

امیدواریم با تخصیص اعتبارات ویژه در بودج96 شاهد بهره‌برداری سریع‌تر از باغ موزه دفاع مقدس باشیم

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: امیدواریم با تاکیداتی که شد که بتوانیم در بودجه سال 96 با تخصیص اعتبارات ویژه برای باغ موزه دفاع مقدس شاهد بهره‌برداری سریع‌تر از این پروژه مهم باشیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، اصغر آذربایجانی در بازدید اعضای شورای اسلامی شهر از پروژه موزه دفاع مقدس ضمن عرض تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفای ایشان اظهار کرد: امروز با جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر توفیق بازدید از باغ موزه دفاع مقدس را پیدا کردیم.

وی با اشاره به اینکه ایام پربرکت دفاع مقدس یکی از مقاطع مهم ما در دوران انقلاب اسلامی و قله‌های تاریخ نظام جمهوری اسلامی است، اضافه کرد: همچنین رهبر معظم انقلاب فرمودند دفاع مقدس ما تاریخ ما را تغذیه می‌کند و با توجه به این موضوع باید ما بتوانیم زمینه یادآوری و ارائه این مقطع مهم تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در دوره‌هایی مختلف تاریخی فراهم کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: باغ موزه‌های دفاع مقدس این وظیفه را دارند که بتوانند اتفاقات بسیار عظیم و مهم صورت گرفته در دوران دفاع مقدس را به نمایش بگذارند و جوانان با الگوگیری از این اتفاقات بتوانند آینده روشنی را برای نظام جمهوری اسلامی ایران تامین کنند.

وی ادامه داد: باغ موزه دفاع مقدس اصفهان با وجود اینکه یکی از باغ موزه‌هایی است که در آغاز احداث آن جزو ابتدایی‌ترین باغ موزه‌ها بوده اما در حال حاضر متاسفانه با گذشت زمان هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

آذربایجانی با بیان اینکه با وجود اینکه استان اصفهان 6 درصد جمعیت کشور را دارد اما 10 درصد از شهداء، آزادگان و ایثارگران این مرز و بوم به استان اصفهان اختصاص دارد، تاکید کرد: امتیاز مهمی که اصفهان دارد، این بوده که همیشه در تمام دوران به ویژه در دوران دفاع مقدس به عنوان اولین و ابتدایی‌ترین شهر و استان بوده است.

وی افزود: اما با وجود این موضوع هنوز باغ موزه دفاع مقدس اصفهان راه‌اندازی نشده است و امروز اعضای شورای اسلامی شهر از این پروژه بازدیدی را داشتند که بتوانیم هر چه سریع‌تر در راستای راه‌اندازی این پروژه اقدامات لازم صورت بگیرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: امیدواریم با تاکیداتی که شد که بتوانیم در بودجه سال 96 با تخصیص اعتبارات ویژه برای باغ موزه دفاع مقدس شاهد بهره‌برداری سریع‌تر از این پروژه مهم باشیم.

وی اظهار کرد: همچنین به دنبال این موضوع بتوانیم حلقه مفقوده شهر اصفهان را در کنار گلستان شهدای اصفهان که اجساد مطهر شهداء است، تکمیل کنیم و بتوانیم فداکاری‌ها و ایثارگری‌های این عزیزان را در باغ موزه دفاع مقدس به نمایش بگذاریم و بتوانیم انتقال فرهنگ ایثارگری و فداکاری را توسط این باغ موزه به جوانان ارائه کنیم.

//////////////////////////

عضو کمیسیون امور اقتصادی شورای اسلامی شهر اصفهان:

پروژه موزه دفاع مقدس جزو پروژه‌های شهری قرار بگیرد

عضو کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت:

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، عباس حاج رسولیها در جلسه بازدید اعضای شورای اسلامی شهر از پروژه موزه دفاع مقدس با بیان اینکه در سال 1372 بحث موزه دفاع مقدس مطرح شد، اظهار کرد: این پروژه از ابتدا یک اشکال ساختاری داشت و در تمام دنیا این چنین پروژه‌هایی از پروژه‌های شهری است.

وی اضافه کرد: ساختار پروژه موزه دفاع مقدس را باید روی ریل پروژه‌های شهری بیندازیم و حداقل در راستای این پروژه مهم وزنی برای شورای شهر و شهرداری قائل شویم.

عضو کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه چرا که پس از راه‌اندازی این موزه نگهداری آن سخت‌تر از احداث آن است، تصریح کرد: ریل‌گذاری‌های لازم باید صوررت بگیرد که پروژه موزه دفاع مقدس جزو پروژه‌های شهری قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه حق اصفهان نیست که با وجود 23 هزار شهید هنوز موزه دفاع مقدس در آن راه‌اندازی نشده باشد، ادامه داد: بی توجهی به اصفهان با این همه شهید و نقش پر‌رنگ اصفهان در دوران دفاع مقدس قابل توجیه نیست.

حاج رسولیها تاکید کرد: در هر صورت کار خوب و به روزی در راستای احداث موزه  دفاع مقدس در اصفهان صورت گرفته و باید تغییراتی در اساسنامه موزه دفاع مقدس صورت بگیرد تا شورا و شهرداری یک مقداری در این پروژه وزن پیدا کنند.

وی افزود: این کار یک کار محلی است و انگیزه‌های محلی را باید در این پروژه تقویت کرد و اقدامات لازم را در راستای راه‌اندازی این باغ موزه انجام بدهیم.

////////////////////////////////////////////////////////

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد:

لزوم پیگیری ورود منابع دولتی به منظور راه‌اندازی موزه دفاع مقدس

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: انتظار داریم که پیگیری‌های لازم در راستای اختصاص اعتبارات دولتی به موزه دفاع مقدس صورت بگیرد و باید برای ورود منابع دولتی به این موضوعات پیگیری شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، رضا امینی در جلسه بازدید اعضای شورای اسلامی شهر از پروژه موزه دفاع مقدس ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری آقا سید‌الشهداء اظهار کرد: یک شانزدهم جمعیت کشور متعلق به اصفهان است و یک‌دهم یا 10 درصد از شهدای کشور نیز به اصفهان اختصاص دارد.

وی اضافه کرد: اصفهان حدود دوبرابر سرانه جمعیتی خود خانواده شهداء، ایثارگران و جانبازان و شهدای کشور را در خود جای داده و این موضوع نشان از نقش و اهمیت اصفهان در دفاع مقدس و نشر ارزش‌های دفاع مقدس دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه اما طی دو دهه اخیر با اصفهان‌ستیزی و یا اصفهان‌گریزی در کشور مواجه هستیم، تصریح کرد: زکاوت و هوش مردم اصفهان در ذهن و نگاه مردم غیراصفهان یک زرنگی و هشیاری خاصی است که فکر می‌کنند منابع دیگری را فارغ از شهر اصفهان به خود اختصاص می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه این موضوع نیز سبب شده که ما با خشکی زاینده رود به عنوان بزرگترین مشکل زندگی اصفهان مواجه باشیم و اگر چه بخشی از این مشکل به دلیل شرایط طبیعی است اما درصد بیشتر آن مدیریتی است و متاسفانه هیچ گوش شنوایی نیز برای رسیدگی به این مشکل وجود ندارد، ادامه داد: ظلمی که امروز به اصفهان می شود در تاریخ و در طول دوران انقلاب نابخشودنی است.

امینی تاکید کرد: چرا که اگر یک بلیه طبیعی بود ما تسلیم مقدرات الهی می شدیم اما این مشکل اثرات طبیعی صرف نیست و مدیریتی به شدت روی آن نقش دارد.

وی با بیان اینکه در حوزه دفاع مقدس و نشر ارزش‌‌های دفاع مقدس نیز به همین صورت است، افزود: اگر چه راه‌اندازی موزه دفاع مقدس یک عزم استانی می‌خواهد اما این علامت سئوال روی نیرو‌های مسلح از نگاه مردم وجود دارد که نقش نیروهای مسلح برای نشر ارزش‌های دفاع مقدس چیست.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اصفهان با بیشترین سهم شهدای دوران دفاع مقدس یکی از موزه‌های به نسبت ضعیف نسبت به موزه‌های دیگر را شاهد آن هستیم و کم‌لطفی‌ها به اصفهان باید جبران شود.

وی اظهار کرد: اعتباراتی که از سوی شهرداری به موزه دفاع مقدس کمک می‌شد تا سال 1391، 100 میلیون تومان بود و در سال 92 این اعتبارات دو برابر افزایش یافت و به 200 میلیون تومان رسید.

امینی با تاکید بر اینکه نگاه نیز این نبود که موزه دفاع مقدس از نظر شورای شهر و شهرداری اهمیت نداشته باشد، بلکه راه‌اندازی این موزه از نگاه مدیریت شهری از اهمیت بسیاری برخوردار است، ادامه داد: در سال 1392 پیشنهاد کمک یک و نیم میلیارد تومانی شد و شورای شهر نیز با این موضوع موافقت کرد و 200 میلیون تومان به یک و نیم میلیارد تومان افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه در سال 93 نیز با اصرار استاندارد و تکلیف بر شهردار وقت اصفهان این اعتبار به سه میلیارد تومان ارتقاء پیدا کرد، تصریح کرد: در سال گذشته نیز همان یک و نیم میلیارد تومان برای کمک به موزه دفاع مقدس مصوب شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: اما دستگاه‌های دیگر کمترین نقش را در این زمینه بازی کردند و اجماع استانی که قرار بود صورت بگیرد، تا حدودی شکل گرفت اما به اندازه موزه دفاع مقدس نیست.

وی تاکید کرد: نگاهی که به اصفهان است، حقوق اصفهان را در مرکز نادیده می‌گیرد و امروز که 6 وزیر اصفهانی در کابینه داریم، دریغ از یک نگاه حتی عادلانه به اصفهان که یک حرکتی را برای اصفهان انجام بدهند و ما با یک بلای خطرناک مهاجرت از اصفهان مواجه هستیم.

امینی افزود: کم کم زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که مردم اصفهان در شهر‌های اطراف و شمال به خرید ویلا و خانه اقدام می‌کنند که حداقل فصولی از سال را به این شهر‌ها کوچ کنند و یک زندگی کوچ‌نشینی داشته باشند و این خطرناک است و بافت، اصالت و آینده اصفهان را به هم می‌زند.

وی با بیان اینکه برای آینده این موزه نیز انتظار داریم که پیگیری‌های لازم در راستای اختصاص اعتبارات دولتی به این موزه صورت بگیرد، گفت: باید برای ورود منابع دولتی به این موضوعات پیگیری شود و در حال حاضر هزینه‌های هرز در کشور بسیار است که این اولویت‌ها دیده نمی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه بخشی از هزینه‌های راه‌اندازی این موزه باید از اعتبارات دولتی تامین شود و بخشی از آن نیز از اعتبارات شهری و استانی تامین شود، گفت: اما کم کم به این سمت می‌رود که متولی اول و آخر این موضوع شهر می‌شود که البته در آینده هزینه‌های به روز‌رسانی و تامین محتوا، هزینه‌های پرسنلی و حفظ و نگهداری آن به عهده شهر قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد: اما اگر در هزینه‌های ایجاد و راه‌اندازی این موزه از سوی دولت کمک نشود، ظلم به اصفهان است و باید تلاش کنیم که پیگیری‌های لازم در راستای حق و حقوق اصفهان صورت بگیرد.

///////////////////////

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر اصفهان:

استفاده از امکانات دیجیتال در موزه دفاع مقدس اصفهان با قوت در حال انجام است/ لزوم تکمیل هر چه سریع تر موزه دفاع مقدس اصفهان

عضو کمیسیون حمل و نقل، محیط زیست و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ایجاد و راه اندازی موزه دفاع در اصفهان امری لازم و ضروری است و استفاده از امکانات دیجیتال در موزه دفاع مقدس اصفهان با قوت بهتری و بیشتر در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، ابوالفضل قربانی در حاشیه بازدید اعضای شورای اسلامی شهر از پروژه موزه دفاع مقدس با بیان اینکه حفظ و نگهداری از آثار دفاع مقدس در ابعاد و شکل های کختلف باید انجام شود، اظهار کرد: یکی از اقداماتی که می تواند این امر مهم را پوشش بدهد، ایجاد موزه دفاع مقدس است.

وی با اشاره به اینکه در هر صورت مطالبی که در حال حاضر از آن زمان برای نسل جدید گفته می شود، شاید در ذهن بسیاری از این افراد این باشد که شما خواب و رویا برای ما تعریف می کنید، ادامه داد: اما زمانی که نسل جوان از نزدیک مستندات این موارد و حتی مطالب و آثار باقیمانده از آن زمان از جمله لباس، ابزارآلات جنگی، وصایای شهداء و تجهیزاتی که استفاده می کردند را مشاهده کنند، می توانند به صورت ملموس تر با دوران دفاع مقدس آشنا شوند.

عضو کمیسیون حمل و نقل، محیط زیست و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه با توجه به این موضوع ایجاد و راه اندازی موزه دفاع در اصفهان امری لازم و ضروری است، تصریح کرد: اصفهان در دوران هشت سال دفاع مقدس نقش برجسته ای داشته و 10 درصد از شهدای کل شهدای کشور متعلق به اصفهان است.

وی با تاکید بر اینکه همچنین بالاترین آمار مربوط به جانبازان در کشور به اصفهان اختصاص دارد، ادامه داد: با توجه به این موضوع موزه دفاع مقدس اصفهان باید هر چه سریع تر تکمیل شود و به بهره برداری برسد.

قربانی با بیان اینکه در قیاس با موزه های دیگر در کشور، موزه تهران تنها موزه ای است که در این زمینه سرویس دهی می کند که البته کارهای خوبی در ارتباط با موزه دفاع مقدس تهران صورت گرفته است، تاکید کرد: استفاده از امکانات دیجیتال در موزه دفاع مقدس اصفهان با قوت بهتری و بیشتری در حال انجام است و همجواری این موزه با پارک غدیر یکی از محاسن این موزه است.

وی با اشاره به اینکه دسترسی های آسان آن به دلیل همجواری با بزرگراه شهید صیاد شیرازی یکی دیگر از محاسن موزه دفاع مقدس اصفهان است، افزود: مردم در زمان بهره برداری از این موزه خواهند دید که موزه دفاع مقدس موزه بسیار خوبی است، البته شاید وسعت لازم را نسبت به جاهای دیگر نداشته باشد اما وجود باغ غدیر در کنار این موزه بخشی از این موضوع جبران می شود.

//////////////////////////////

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان:

تمام دستگاه های اجرایی باید در راستای راه اندازی سریع تر موزه دفاع مقدس اصفهان کمک کنند

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان گفت: تمام دستگاه ها باید در راستای ایجاد و راه اندازی موزه دفاع مقدس کمک کنند و بزرگترین مجموعه ای که می تواند در راستای نشر ارزش های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت موزه دفاع مقدس است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، سردار مجتبی شیروانیان در بازدید رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر از پروژه موزه دفاع مقدس با اشاره به اینکه 10 درصد از شهدای کشور متعلق به اصفهان است، اظهار کرد: استان اصفهان در هشت سال دفاع مقدس 23 هزار شهید را تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

وی با بیان اینکه استان اصفهان از لحاظ جمعیتی، یگان ها و نقش آنها در دوران دفاع مقدس با استان اصفهان قابل مقایسه نیست اما با همت و تلاش مسئولان محلی، شهید همدانی و استاندار وقت، موزه دفاع مقدس در استان همدان راه اندازی شد و این موزه از 10 سال گذشته تاکنون به مردم سرویس دهی می کند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان تصریح کرد: اما موزه دفاع مقدس اصفهان با وجود تمام ویژگی ها و شایستگی های بسیار مردم و رزمندان دوران دفاع مقدس، 23هزار و 500شهید دوران دفاع مقدس، 49هزار جانباز و بیش از 300 هزار رزمنده دوران دفاع مقدس هنوز اندر خم یک کوچه مانده است.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم این بازدید و دیدار اعضای شورای اسلامی شهر منشأ خیر و برکتی باشد که فاز نخست این موزه هر چه سریع تر به بهره برداری برسد، ادامه داد: مجموعه موزه دفاع مقدس در سه فاز پیش بینی شده و هدف گذاری شده که فاز نخست آن تکمیل شود و به بهره برداری برسد.

شیروانیان با اشاره به اینکه امیدواریم این موضوع سریعتر محقق شود، تصریح کرد: تمام دستگاه ها باید در راستای ایجاد و راه اندازی موزه دفاع مقدس کمک کنند و بزرگترین مجموعه ای که می تواند در راستای نشر ارزش های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت موزه دفاع مقدس است.

وی افزود: امیدواریم هر چه سریع تر شاهد راه اندازی موزه دفاع مقدس باشیم.

////////////////////////

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح:

موزه دفاع مقدس از لحاظ تاریخی برگ قطوری را به کتاب تاریخ اصفهان اضافه می کند

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: به لحاظ تاریخی موزه دفاع مقدس از لحاظ تاریخی برگ قطوری را به کتاب تاریخ اصفهان اضافه می کند و در سیاست گذاری فرهنگی شهر باید حساب ویژه ای برای پروژه موره دفاع مقدس باز شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، سردار محمد باقرزاده در بازدید رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر از پروژه موزه دفاع مقدس اظهار کرد: در تمام دنیا انجام این کارها را شهرداری ها انجام می دهند و جایگاه این مباحث در فعالیت های فرهنگی شهرداری ها تعریف شده است.

وی با بیان اینکه البته در کشور این کار را از فرماندهان و رزمندگان آغاز کردیم و فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس در حد بضاعت خود اقدامات لازم را در این زمینه انجام دادند، اضافه کرد: فرصت ها می گذرد و براساس مبانی فلسفی و معارف اسلامی ما خود عین زمان هستیم.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: مسئولیت ها و مأموریت ها انجام می شود و ما باید از زمان و فرصت های در اختیار خود به خوبی استفاده کنیم و اگر کاری برای شهداء انجام بدهیم، شهداء خود ار ما حمایت می کنند.

وی با تاکید بر اینکه این فرصت ها گذرا است و ما به هر صورتی ریل گذاری کنیم، مردم به همان صورت رفتار می کنند، ادامه داد: مدیریت شهری در حوزه فرهنگ در شهر حرف اول را می زند و هر کدام از ما در راستای راه اندازی موزه دفاع مقدس باید یک گوشه از کار را بگیریم.

باقرزاده با اشاره به اینکه در سیاست گذاری فرهنگی شهر باید حساب ویژه ای برای پروژه موره دفاع مقدس باز شود، تاکید کرد: موزه دفاع مقدس از لحاظ تاریخی برگ قطوری را به کتاب تاریخ اصفهان اضافه می کند.

وی با بیان اینکه براساس چند موضوع معماری، هنر و نگاهی که به کار فرهنگی است، ایجاد و راه اندازی موزه دفاع مقدس پی ریزی شده است، افزود: حق شناسی انسان به انسان حکم می کند که در مقابل مردم اصفهان سر تعظیم فرود بیاوریم و موزه اصفهان باید به بهترین شکل ساخته شود و حرف اول را در کشور بزند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ما نمی توانیم تمام مشکلات فرهنگی را حل کنیم اما می توانیم جریان هایی که سبب فساد می شوند را کند کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید از بحث مشارکت ها در راستای راه اندازی موزه دفاع مقدس استفاده شود، اظهار کرد: شورای شهر باید حرف اول را بزند و شورای شهر باید عضو هیئت امنای این موزه باشند.

 

دکمه بازگشت به بالا