اولين قرارداد خريد ريل ملي بين ذوب آهن اصفهان و راه آهن جمهوري اسلامي ايران

پایگاه خبری ارک اصفهان:

اولين قرارداد خريد ريل ملي بين ذوب آهن اصفهان و راه آهن جمهوري اسلامي ايران

طي آيين ويژه اي با حضور دكتر محسن پورسيد آقايي معاون وزير راه و شهرسازي و مدير عامل راه آهن جمهوري اسلامي ايران ، مهندس صادقي مدير عامل ذوب آهن اصفهان ، محسن سجاد فرماندار لنجان و جمعي از مسئولين ذوب آهن سه شنبه 27 مهرماه سال جاري اولين قرارداد خريد ريل ملي بين راه آهن جمهوري اسلامي و ذوب آهن اصفهان در تالار تشريفات روابط عمومي اين شركت امضاء شد .

  در اين آيين دكتر محسن پورسيد آقايي معاون وزير راه و شهرسازي و مدير عامل راه آهن جمهوري اسلامي ايران با اشاره به جايگاه خطوط  ريل در توسعه كشور گفت : توسعه ريل و خطوط ريلي و توسعه صنعتي كشور لازم و ملزوم يكديگر هستند و پيشرفت تمامي كشورهاي توسعه يافته با پيشرفت خطوط ريلي آغاز شده است .

وي گفت : امضاء قرارداد خريد ريل از ذوب آهن اصفهان در ايام محرم پاسداري از حرمت خون اباعبدا… الحسين (ع) و شهداي كربلا است كه براي نجات اسلام و سربلندي جامعه اسلامي و استقلال و خودكفايي امت مسلمان در تمامي اعصار و در تمامي نسل ها بر زمين ريخته شده است .

وي افزود توسعه خطوط ريلي در كشور جزء سياست هاي كلي اقتصادي و جزو اهداف اصلي رياست محترم  جمهوري اسلامي ايران مي باشد و هم اكنون باعث افتخار ذوب آهن است كه در جهت تامين اين نياز كشور گام برداشته است و راه آهن كشور را كه در اين مورد به خارج وابسته بود بي نياز نمود .

وي افزود در دوران تحريم ظالمانه ، ريل مورد نياز كشور به سختي و با قيمت گزاف خريداري مي شد و هم اكنون اين نياز توسط ذوب آهن تامين شده و امضاء قرارداد در ذوب آهن به خاطر قدرداني و تشكر مضاعف از مديريت و كاركنان اين شركت است .

 دكترپورسيد آقايي در ادامه با اشاره به سياست هاي حمايتي دولت اظهار داشت : اين دولت طرفدار توليدات داخلي و پيشرفت شركت هاي ايراني بوده و از تبليغات منفي و نااميد كننده مخالفان و منتقدان دولت ابايي ندارد  چرا كه آنها در دوران فراواني پول در كشور از كارهاي اساسي غفلت نمودند .

وي با ابراز خشنودي از روند توليد ريل ملي در ذوب آهن يادآور شد : در قرارداد فعلي 40 هزار تن ريل از نوع U33  از ذوب آهن خريداري مي شود و در قراردادهاي آينده اين نوع محصول و ريل UIC60  نيز از اين شركت خريداري خواهد شد و همه كارهاي دو شركت بزرگ ذوب آهن اصفهان و راه آهن جمهوري اسلامي ايران همانند گذشته يكدل و يكپارچه ادامه خواهد داشت .

مديرعامل ذوب آهن اصفهان نيز در اين آيين با اشاره به تحولات اخير اين شركت و سياست ها و برنامه هاي آن در جهت رشد و خودكفايي و اقتصادي نمودن توليد كارخانه گفت : از سال 1393 كه تفاهم نامه ساخت و راه اندازي توليد ريلي ملي بين ذوب آهن و وزارتحانه هاي تعاون ، كار و رفاه اجتماعي ، راه وشهرسازي و صنعت ، معدن و تجارت تنظيم شد اقدامات مختلفي در جهت راه اندازي خط توليد ريل ملي انجام و هم اكنون بعد از طي مراحل مختلف و انجام تست هاي  متعدد و كسب تاييدات و مجوزهاي لازم در زمينه كيفيت و استانداردهاي بين المللي ،  توليد ريل ملي در ذوب آهن انجام شده است .

وي افزود : در بخش نورد هيچ مشكلي براي توليد انواع ريل وجود ندارد و شمش هاي مورد نظر براي توليد ريل نيز  از خارج و داخل كشور تهيه شده است . براي توليد اين شمش ها اقدامات لازم آغاز شده  و تا پايان سال جاري شمش هاي مورد نياز ريل در ذوب آهن توليد خواهد شد .

وي در پايان با اشاره به اهميت خطوط ريلي در پيشرفت و توسعه كشور و نياز اساسي راه آهن به  اين نوع محصولات افزود : ذوب آهن در راستاي برآورده نمودن نيازهاي راه آهن به ريل تمام امكانات خود را به كار گرفته است تا با توليد اين محصول گام مهمي در جهت بومي سازي صنعت حمل و نقل ريلي برداشته شود .

portal-rail1111 lw8b20281 lw8b2375 lw8b2413

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا