همایش دوچرخه سواری همگانی گام مهمی برای حصول هوای پاک در تبریز است

پایگاه خبری ارک خبر- تبریز:

همه با هم به سوی هوای پاک؛

همایش دوچرخه سواری همگانی گام مهمی برای حصول هوای پاک در تبریز است

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز برگزاری مستمر همایش های مرتبط با موضوعات زیست محیطی را نقطه عطف بهره مندی از هوای پاک با مشارکت عمومی عنوان کرد.

به گزارش ارک خبر به نقل ازشهریار، علی رضا اصغری در حاشیه همایش دوچرخه سواری همگانی در شهر تبریز با بیان این مطلب نقش مشارکت همگانی در دستیابی به شهر پاک با رعایت نظافت شهری را مورد تاکید قرار داد و گفت: هر شهروندی به نوبه خود نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا و محیط زیست دارد.

وی ادامه داد: شهروندان تبریز همواره با اجرای طرح های کلان زیست محیطی همگام بوده و شاهد بازخوردی با درصد بالا  در اجرای این گونه طرح ها هستیم.

اصغری اظهار داشت: همایش دوچرخه سواری در طول سال ضمن همسویی با مناسبت های مختلف ملی  برگزار می شود و شهروندان با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی در مسافرت های داخل شهری موجبات کاهش آلودگی های هوا، آلودگی های صوتی و کاهش حجم ترافیک را فراهم می کنند.

 

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز اظهار امیدواری کرد: بازنگری در نحوه اطلاع رسانی به شهروندان و دقیق شدن این مهم به عنوان حق شهروندی، استفاده از نظرات نخبگان و گروه های مردم نهاد بتوان به بهره مندی صد در صدی محیط زیست پاک دست یافت.

اصغری اعلام کرد: توجه به برگزاری مداوم و مستمر کمیته اجرایی کاهش آلودگی هوا نظارت بر میزان پیشرفت محور های برنامه و پاسخگو بودن سازمان های متولی نشان از عزم جدی برای کاهش آلودگی هوای تبریز دارد ولی مستلزم کوشش بیشتری است.

در مراسم اختامییه این همایش پنج دستگاه دوچرخه به پنج دوچرخه سوار به قید قرعه اهداء شد.

 

دکمه بازگشت به بالا