هوای تبریز ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه/ اجتناب از ترددهای غیرضروری

رئیس اداره پایش اداره کل محیط زیست آذربایجان‌شرقی از ناسالم بودن هوای تبریز برای گروه‌های حساس جامعه خبر داد و گفت: مردم از ترددهای غیرضروری در این هوای ناسالم خودداری کنند.

102030

ارک خبر – ایسنا شاهین رحیم اوغلی با اعلام این خبر اظهار کرد: شاخص کیفی هوای تبریز بر اساس پارامتر ذرات کمتر از 2.5 میکرون برابر با 128 بوده و ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه است.

وی با تاکید بر اینکه هوای تبریز طبق شاخص‌ها ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه است، ادامه داد: با توجه به اینکه ناسالم بودن هوای تبریز تداوم داشته و تنها چند روز شاهد هوای سالم بوده‌ایم، از این رو تمامی افراد جامعه جهت حفظ سلامتی خویش باید از ترددهای غیر ضروری اجتناب کنند.

وی تاکید کرد: بیشترین دلیل آلودگی کلانشهر تبریز مربوط به استفاده از خودروهاست، اما در حالت کلی سکون هوا، کلانشهر بودن تبریز، تردد خودروها، آب و هوا و توپوگرافی خاص این منطقه و همچنین وجود صنایع مختلف در شهر تبریز از عوامل ایجاد آلودگی هوا در این کلانشهر است.

رحیم اوغلی توصیه کرد: از مردم تقاضا داریم به جای استفاده از خودروهای تک سرنشین از وسایل نقلیه‌ی عمومی استفاده کرده و همچنین از ترددهای غیرضروری در شهر نیز اجتناب کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا