در سال اقتصاد مقاومتی در صدد هستیم مردم به عیناً شاهد خدمات شرکت آبفا باشند

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان:

در سال اقتصاد مقاومتی در صدد هستیم مردم به عیناً شاهد خدمات شرکت آبفا باشند

 

مراسم تودیع و معارفه مدیر آبفا شهرستان لنجان باحضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان فرماندار، شهردار، اعضای شورای شهر، فرمانده نیروی انتظامی، رؤسای ادارات و سازمانهای شهرستان لنجان برگزارشد.

مهندس هاشم امینی در این جلسه به وجود بحران کم آبی کشور و به ویژه استان اصفهان اشاره کرد و اعلام نمود: باتوجه به تغییر اقلیم آب و هوایی کشور بیلان آبی رشد منفی داشته به طوریکه ذخایر و منابع آبی همچنان روند کاهشی داشته براین اساس شرکت آبفا استان اصفهان که وظایف مهمی همچون تأمین آب شرب و نیز دفع فاضلاب را برعهده دارد در سالهای اخیر تدابیری در جهت مهار تبعات بحران کم آبی در استان اصفهان در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: هم اکنون واحدهای بزرگ صنعتی در استان اصفهان مشغول به فعالیت هستند که نیاز آبی این واحدها می توان از طریق پساب تأمین نمود و به طوریکه آب تازه در اختیار دیگر بهره برداران قرار گیرد. بر این اساس تفاهم نامه ای میان شرکت آبفا اصفهان و شرکت فولاد مبارکه منعقد گردید که بر مبنای آن با روش بیع متقابل شبکه فاضلاب 8 شهر از توابع لنجان و شهرستان مبارکه اجرا شود و تصفیه خانه فاضلاب سده لنجان احداث شود که خوشبختانه در حال حاضر تصفیه خانه سده لنجان آماده بهره برداری است و اجرای شبکه فاضلاب این شهرها به 85 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.

مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره شرکت آبفا استان اصفهان با بیان اینکه اجرای چنین طرح هایی منفعت های بسیاری به دنبال دارد خاطرنشان ساخت: با اجرایی شدن شبکه فاضلاب به روش بیع متقابل این شهرها بیش از پیش از 3 دهه از خدمات شبکه فاضلاب بهره مند شدند بلکه از آنجایی که شهرستان لنجان در مجاورت رودخانه زاینده رود بود عدم برخورداری از شبکه فاضلاب آلاینده های زیست محیطی بسیاری را به همراه داشت که خوشبختانه با اجرایی شدن این پروژه علاوه بر ارتقای سطح رفاه عمومی افزایش مسائل بهداشتی را نیز در این منطقه رقم می زند.

مهندس امینی اعلام کرد: درصدد هستیم در آینده نزدیک پروژه آبرسانی به شهرهای باغبهادران ، چرمهین و باغشاد را در دستور کار قرار دهیم تا این شهرهایی که در بالادست تصفیه خانه باباشیخعلی قرار دارند از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار شوند.

وی افزود: در سال اقتصاد مقاومتی در صدد هستیم مردم این منطقه به عیناً شاهد خدمات شرکت آبفا باشند و پس از سالیان سال از خدمات شبکه فاضلاب برخوردار شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا