سیستم سیگنالینگ مترو از ارکان اساسی بهره برداری است

پایگاه خبری ارک خبر-تبریز:

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز عنوان کرد:

سیستم سیگنالینگ مترو از ارکان اساسی بهره برداری است

 

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز و حومه گفت :‌ « سیستم سیگنالینگ » از ارکان اساسی در بهره برداری از مترو بوده و نقش مهمی را در ایمنی حرکت قطارها ایفا می کند.

به گزارش ارک خبربه نقل ازنصر، یعقوب وحیدکیا با اعلام این مطلب اظهار داشت :‌  از 5 شهریور سال 1394 که مترو تبریز بطور رسمی مسافرگیری خود را آغاز کرده ، سیستم سیگنالینگ نیز نصب و راه اندازی شده که نباید نقش این سیستم مهم نادیده گرفته شود.

مدیر عامل شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز و حومه تصریح کرد : تجاربی که در 17 ماه گذشته از بهره برداری رسمی مترو کسب شده نشان می دهد که بدون سیستم سیگنالینگ بخش بزرگی از ایمنی در جابه جایی مسافران با نقص در خدمات رسانی مواجه می شد که جا دارد از این تجارب ارزشمند در راستای بهبود کیفیت عملکرد در فاز 2 بهره جسته و با آسودگی خاطر خدمت بی منت به کلانشهر تبریز ارائه دهیم.

وحیدکیا درباره اهمیت و نقش سیستم سیگنالینگ در مترو گفت :‌ این سیستم با بهره گیری از ابزارهای مختلف که به اتاق مرکز کنترل و ترافیک متصل است ؛‌ سرعت ، موقعیت و نیز امنیت و ایمنی تردد قطارها را کنترل کرده و به نوعی در تلاش است تا ضمن جلوگیری از حوادثی نظیر افزایش سرعت ناگهانی و به دنبال آن ترمزهای شدید جلوگیری کرده و ترافیک روان زیر زمینی را ایجاد نماید.

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز اعلام وضعیت عادی و شکستگی ریل قطار را از دیگر وظایف مهم سیستم سیگنالینگ برشمرد.

وی در پایان با اشاره به آخرین وضعیت فاز دو مترو تبریز یادآور شد : در فاز دوم قطارشهری یک سری نواقصاتی است که باید به منظور رعایت مسائل ایمنی در مسافرگیری مرتفع گردد.

دکمه بازگشت به بالا