فولاد جهان آرا نیروی بومی جذب کند/ساختمان 6 طبقه خرمشهر هتل می شود

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا عبدالله سامری روز جمعه در خرمشهر در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران، با بیان اینکه واحد تولیدی فولاد جهان آرا متعلق به خرمشهر است، گفت: این واحد تولیدی به رغم اینکه مسئولان آن خرمشهری هستند ولی متاسفانه تاکنون 140 نیروی غیر بومی را به کار گرفتند و این معضل، احجاف در حق مردم خرمشهر است.
سامری گفت: فولاد جهان آرا سال گذشته آزمون استخدامی در دانشگاه علوم و فنون دریایی برگزار کرد و نخستین شرط پذیرش را بومی بودن عنوان کرد، ولی به رغم اینکه خیلی از خرمشهری ها دارای تخصص و حرفه هستند، ولی در این استخدام جذب نشده اند.
**** ساختمان شش طبقه خرمشهر به هتل تبدیل می شود
نماینده مردم خرمشهر در بخش دیگری از سخنانش با بیان معضلات خرمشهر و وجود بافت قدیمی و فرسوده در این شهرستان، در خصوص ساختمان شش طبقه خرمشهر گفت:در ساختمان شش طبقه مخروبه باقی مانده از جنگ تحمیلی 53 خانوار مستضعف زندگی می کنند و قرار شد این ساختمان تخریب و به هتل تبدیل شود و مشکل مسکن ساکنان نیز از طریق واگذاری مسکن مهر رفع شود.
وی میزان اعتبار مورد نیاز برای تهیه مسکن مهر مستضعفان ساکن شش طبقه خرمشهر را 14 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: با نشست های مکرر با مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند قرار شد که این میزان اعتبار به مسکن مهر مستضعفان کمک شود.

*** لزوم واریز مالیات شرکت های بزرگ صنعتی در شهرستان محل استقرار شرکت
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد:قانونگذار مصوب کرده که مودیان بزرگ مالیات خود را در تهران پرداخت کنند ولی تصمیم بر این شد که این قانون در کمیسیون انرژی اصلاح شود و مالیات مودیان بزرگ در شهرستان ها پرداخت شود.
وی اظهار داشت:شرکت نفت و گاز اروندان در خرمشهر فعالیت دارد و بخش اعظمی از نفت و ذخایر نفتی در این محدوده استخراج می شود و معنا ندارد که ارزش افزوده این شرکت در تهران واریز شود.
سامری گفت: با نشست های مکرر با مسئولان نفت قرار شد که اساسنامه شرکت نفت و گاز اروندان در خرمشهر به ثبت برسد و ارزش افزوده درآمد این شرکت به خرمشهر واریز شود.

**** نامه شکایت پیشروی پساب های نیشکر به رهبری رسید
نماینده مردم خرمشهر همچنین با بیان اینکه نامه شکایت پیشروی پساب های نیشکر به دفتر مقام معظم رهبری ارسال شد، اضافه کرد:با توجه به اینکه نشست ها و مکاتبات متعدد با وزیر اقتصاد و دارایی، وزیر جهادکشاورزی و ریاست جمهوری نتیجه ای نگرفتیم، تصمیم بر این شد که نامه ای به دفتر مقام معظم رهبری ارسال شود.
سامری اظهار داشت: در حال حاضر سد خاکی پساب های نیشکر هر آن ممکن است بشکند و علاوه بر تهدید اراضی کشاورزی غرب کارون، به سمت شهرک اول شلمچه پیشروی خواهد کرد.
وی گفت: در طرح نیشکر بانک های عامل همچون بانک ملی، بانک رفاه، وزارت کشاورزی و بعضی از موسسه های دیگر منتفع می شوند و ضرر و زیان متوجه مردم خرمشهر می شود.
نماینده مردم خرمشهر ، ارسال شکایت نامه به دادستان خرمشهر را یادآور شد و گفت: با توجه به اینکه دادستان مدعی العموم هست از وی درخواست کردیم که شرکت های فعال نیشکر در منطقه را پای میز محاکمه بکشاند.
سامری، با بیان اینکه زمین های کشاورزی غرب کارون نفس های آخر را می کشند، گفت: سفره های زیرزمینی اراضی کشاورزی غرب کارون پر شد و شوری آب بیش از 40 هزار هکتار در اراضی کشاورزی نفوذ کرده و این امر کشاورزی منطقه را با مشکل مواجه کرده است.

**** پس از تکمیل دیوار منطقه آزاد اروند استفرار گمرک پشت گیت ها عملی می شود
نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنانش اختلاف بین گمرک ایران و منطقه آزاد را یادآور شد و گفت: با توجه به اینکه دیوار محدوده منطقه آزاد اروند تکمیل نشده گمرک ایران حاضر نیست که مجوز استقرار نیروهای گمرکی پشت گیت های منطقه آزاد بدهد.
سامری گفت:با وجود انجام سفر اخیر آقای روحانی رئیس جمهوری محترم به خرمشهر و دستور رییس جمهوری به معاون اول، استقرار گیت های گمرک پشت دیوار محدوده منطقه آزاد اروند تاکنون عملیاتی نشده است.
7100/6125 خبرنگار:کمیله حجازی ** انتشار دهنده:سیدبهادر حسینی
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا