آغاز آوار برداری نقطه ای ساختمان پلاسکو/محل آتش نشانان محبوس مشخص شد

‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک :

اقبال شاکری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: ریزش ساختمان پلاسکو مخلوطی از آوار وآتش و آهن را به هم تنیده است.
وی با بیان اینکه ریزش سازه های ساختمان پلاسکو ابعاد وسیعی دارد گفت: در حال حاضر با تلاش نیروها، سازه های اصلی ساختمان جدا شده و راه برای برداشتن آوار توسط تجهیزات سبک باز شده و تیم های عملیاتی برای ورود به قلب ساختمان دسترسی می یابند.
شاکری افزود: با برداشته شدن سازه های بلند 50 تنی، فشار آوار کم شده و2 نقطه محل محبوس شدن آتش نشانان و حضور کسبه و مردم، قابل دسترس شده است.
عضو شورای شهر تهران افزود: عملیات سنگین و حرفه ای از سوی آتش نشانان و تمام نیروهایی دستگاه هایی که به کمک آتش نشانان آمدند، درحال انجام است.
وی با بیان اینکه 2ساختمان پشت پلاسکو نیز در معرض خطر قرار دارد، گفت: این 2 ساختمان در مقابل آتش سوزی مهار شدند و تیم های نظام مهندسی در آنها مستقر هستند.
وی گفت: تیم های نظام مهندسی، تغییر شکل دیواره ها را اندازه گیری می کنند که اگر از حد مجاز فراتر رفت اقدامات ایمنی لازم را انجام دهند.
ساختمان تجاری پلاسکو در محدوده خیابان جمهوری تهران حدود ساعت 8 صبح دیروز دچار حریق شد که پس از حدود سه ساعت، 15 طبقه ساختمان بطور کامل تخریب شد و فروریخت.
خبرنگار: معصومه آقاامینی انتشاردهنده: علی شهیدیان
تهرام/7244 / 1647/1539

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا