100 تن چوب قاچاق جنگلی در جیرفت کشف شد

‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک :

رضا سنجری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی هنگام گشت زنی در جنگل های جبالبارز و ساردوئیه، 2 دستگاه کامیون حامل چوب قاچاق را کشف کردند، کامیون ها را توقیف و رانندگان را پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی کردند.
وی اظهار کرد: عمده این چوب ها اکالیپتوس، گز و انجیر کوهی است که با بهای ناچیز هر کیلوگرم 200 ریال به استان های همجوار برای تهیه زغال و کشتی سازی فروخته می شود.
وی با بیان این که قطع درختان جنگلی در این منطقه در حال افزایش است خاطرنشان کرد: مردم سرانه سبز خود را به بهای ناچیزی نفروشند که در این زمینه هرگز با متخلفان به انفال مماشات نخواهیم کرد.
سنجری با اشاره به این که ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی با آمادگی کامل و حضور به موقع در عرصه ها با متخلفان برخورد می کنند، به مخربان و متجاوزان به عرصه‌های جنگلی، مرتعی و زمین خواری در این شهرستان هشدار داد.
وی با اشاره به این که قطع درختان جنگلی به تاراج بردن منابع ملی کشور و تجاوز به حقوق اقتصادی جامعه است افزود: از شهروندان می خواهم چنانچه از فعالیت غیرقانونی قاچاقچیان چوب مطلع شدند مراتب را بلافاصله از طریق تلفن گویای 110 به پلیس اطلاع دهند.
مساحت کل منطقه جنوب کرمان سه میلیون و 850 هزار هکتار است که 85 درصد آن دولتی می باشد.
وسعت جنگل های این منطقه 480 هزار هکتار و وسعت مراتع هم بالغ بر یک میلیون و 918 هکتار می باشد که از این بابت رتبه یازدهم کشور را به خود اختصاص داده است.
خبرنگار: روح الله صائب ** انتشار دهنده: رسول محمدحسنی
6003/3028

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا