روحانی: امیدواریم اجلاس آستانه شروعی برای مذاکرات واقعی سوری – سوری باشد

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در دیدار «عماد محمد دیب خمیس» با بیان این که امروز باید از این فرصت مناسب برای ادامه مبارزه با تروریست ها به خوبی استفاده کنیم، گفت: هدف همه دوستان سوریه این است که با بازگشت صلح و ثبات به این کشور، مردم به راحتی بتوانند برای آینده خود تصمیم بگیرند.
وی با بیان این که دشمنان منطقه هرگز تصور نمی‌کردند که این موفقیت‌ها در سوریه حاصل شود، گفت: دولت، ملت و رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، همواره در کنار مردم سوریه بوده و خواهند بود، چرا که مردم این کشور با تروریست‌های متجاوز که در مسیر باطل هستند مبارزه می‌کنند و دستور اسلام و قرآن، حمایت از حق و ایستادگی در برابر باطل است.
رییس جمهوری با یادآوری این که اگر تروریست‌ها و حامیان آنها پیروز می‌شدند، یک مسیر خطرناک و سرنوشتی نامعلوم برای منطقه بوجود می آمد، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران و سوریه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی روابطی دوستانه داشته‌اند و ما به این روابط متعهد خواهیم ماند.
روحانی مناسبات ایران و سوریه را عمیق و تاثیرگذار عنوان و بر ضرورت استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود برای توسعه، تحکیم و تقویت همه جانبه همکاری‌ها و روابط تهران – دمشق تأکید کرد.

**نتیجه مذاکرات آستانه رسیدن به راه حلی برای بازگشت ثبات و امنیت به سوریه باشد
عماد محمد دیب خمیس نخست وزیر سوریه نیز در این دیدار ضمن ابلاغ تسلیت رییس‌ جمهوری، دولت و ملت سوریه به خاطر ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به دولت و ملت ایران گفت: پیروزی حلب در واقع نتیجه پایداری و استقامت ملت و فداکاری‌های ارتش سوریه و حمایت‌های بی‌دریغ جمهوری اسلامی ایران و رهبری معظم انقلاب اسلامی از سوریه بود.
وی تاکید کرد: امروز دولت و ملت سوریه عزم راستین دارند تا در برابر تروریست‌ها با هر عنوانی ایستادگی کرده و امنیت را به کشور بازگردانند.
نخست وزیر سوریه با یادآوری این که سوریه از همه راه‌ها و ابتکارعمل‌ها برای بازگرداندن ثبات و امنیت و به نتیجه رسیدن مذاکرات سوری – سوری استقبال می‌کند، اظهار امیدواری کرد: نتیجه مذاکرات آستانه رسیدن به راه حلی برای بازگشت ثبات و امنیت به سوریه و مبارزه حقیقی با تروریست‌ها برای رسیدن به پیروزی نهایی باشد.
عماد خمیس به نقش با اهمیت و تأثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در راستای ایجاد صلح و ثبات در منطقه اشاره و بر ضرورت توسعه و تحکیم مناسبات و روابط استراتژیک دو کشور در همه زمینه‌ها تأکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، وی همچنین خواستار فعال شدن کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور و حضور بخش خصوصی ایران برای انجام پروژه‌های گوناگون در سوریه شد.
سیام ** 9314** 1336 تنظیم: داود توسلی**انتشار:مهرنوش خانزائی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا