تبلور انقلاب با شعار«پرچم بالاست»/ برگزاری بیش از 500 برنامه دهه فجر زیر پرچم برافراشته ایران اسلامی

پایگاه خبری ارک خبر- اصفهان:

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان:

تبلور انقلاب با شعار«پرچم بالاست»/ برگزاری بیش از 500 برنامه دهه فجر زیر پرچم برافراشته ایران اسلامی

برگزاری بیش از 500 برنامه و جشن در دهه فجر امسال از جمله اقدامات شهرداری اصفهان برای زنده نگاه داشتن ایام پیروزی انقلاب اسلامی است.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، شهرداری اصفهان همه ساله به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فجر جشن ها و برنامه های متعددی را در سطح مناطق 15 گانه شهرداری برای گرامیداشت ایام شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می کند.

برپایی جشن های مختلف با محوریت حضور و مشارکت هر چه بیشتر شهروندان از جمله اهداف امسال برپایی این جشن هاست که در گفت و گو با معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان مطرح شد.

علی قاسم زاده با اشاره به برنامه های پیش بینی شده معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان برای ایام دهه فجر، اظهار کرد: پیش از اینکه دستگاه های رسمی دغدغه برگزاری جشن های انقلاب را داشته باشند مردم دغدغه گرامیداشت این ایام را دارند چراکه این انقلاب متعلق به مردم و برای آنها است.

پرچم هایی که همچنان پس از سه دهه برافراشته است

وی با بیان اینکه هدف ما در شهرداری در کنار مردم قرار گرفتن برای کمک به بهتر برگزار کردن جشن ها در محلات است، تصریح کرد: از طریق معاونت های فرهنگی اجتماعی مناطق فراخوانی به مناطق مختلف شهرداری داده شده است تا بیش از 500 جشن و برنامه در سطح محلات شهر اصفهان اجرا شود.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان ادامه داد: محور اصلی برگزار کننده جشن های انقلاب، تشکل های خودجوش مردمی، مساجد، پایگاه های بسیج و عناصر فرهنگی محلات است. برای انعکاس بهتر این جشن ها با مشورت های صورت گرفته عنوان مشترک «پرچم بالاست» برای این جشن ها در نظر گرفته شده است تا در همه جشن ها این شعار مورد استفاده قرار بگیرد.

وی با اشاره به مفهوم عنوان «پرچم بالاست» افزود: مفهوم این عنوان این است که با گذشت بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی پرچم انقلاب همچنان برافراشته بوده و قرار است تا ظهور حضرت مهدی (عج) این پرچم بالا بماند.

قاسم زاده گفت: حجم گسترده مشارکت های مردمی به ویژه در مناطق پرجمعیت به همراه تشکل های خودجوش که به طور عمده از نسل سوم انقلاب هستند از تفاوت های برگزاری جشن های دهه فجر سال جاری با سال های گذشته است.

وی با بیان اینکه حضور مردم در جشن های دهه فجر نشان دهنده وفاداری مردم به انقلاب و آرمان های آن است، اضافه کرد: بالا رفتن عزت و اقتدار ملی ما در دنیا به همراه ایجاد حس همبستگی و همدلی میان مردم از جمله نتایج پایداری به این انقلاب است.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان مشارکت بالای مردم در برگزاری جشن های انقلاب را پیش بینی کرد و افزود: حضور مردم با توجه به اینکه متصدی خود آنها هستند پرشور خواهد بود چراکه تجارب اخیر نیز این موضوع را ثابت کرده است.

میهمان و میزبان در جشن های انقلاب مردم هستند

مهدی سلطان آقایی مدیر هماهنگی معاونین فرهنگی اجتماعی مناطق شهرداری اصفهان نیز در ادامه با اشاره به برنامه های دهه فجر شهرداری، اظهار کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته در دهه مبارک فجر بیش از 500 برنامه اجرایی در سطح مناطق شهرداری اصفهان با رویکردهای مختلف برگزار می شود.

وی با بیان اینکه رویکرد نخست ما کشاندن فعالیت ها و برنامه های با نشاط و شاد در ایام پیروزی انقلاب اسلامی به سطح محلات است، تصریح کرد: استفاده حداکثری از ظرفیت های مردمی در برگزاری برنامه ها به این معنی که در برنامه های دهه فجر مردم هم میهمان و هم میزبانند از اهداف برپایی جشن های انقلاب در سطح شهر است.

مدیر هماهنگی معاونین فرهنگی اجتماعی مناطق شهرداری اصفهان ادامه داد: میهمانی شهروندان از این جهت است که برنامه ها در دل محلات اجرا می شود تا در دهه شادی ملت ایران مردم محلات نیز شاد شوند و میزبانی شهروندان نیز از بابت برگزاری جشن های انقلاب توسط خود مردم است.

وی با اشاره به سرفصل اصلی برنامه ها و با بیان اینکه این برنامه ها با یک شعار واحد صورت می گیرد، اضافه کرد: در سال جاری بناست تمام مردم محلات با وجود تمام شعارها، کاستی ها، مشکلات و فشارها فریاد پرچم بالاست بربیاورند تا این پرچم مقدس به حکومت حضرت مهدی(عج) تحویل داده شود.

سلطان آقایی با تاکید بر اینکه برنامه های گسترده و متنوع بسیاری برای این جشن ها در نظر گرفته شده است، افزود: حداقل برنامه ها در برخی مناطق 20 برنامه و در برخی دیگر از مناطق به 100 برنامه نیز می رسد.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های مشترک که در تمام مناطق اجرا می شود، گفت: یکی از این برنامه ها جشن پرچم است چراکه پرچم به واسطه اینکه هویت مشترک، ملی و مقدس تمام ایرانیان است از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدیر هماهنگی معاونین فرهنگی اجتماعی مناطق شهرداری اصفهان با بیان اینکه بیش از 200 جشن پرچم در محلات اجرا می شود، ادامه داد: یکی دیگر از اتفاقات مشترک مناطق که توسط نهادهای خودجوش مردمی اجرا می شود برنامه «گذر پرچم» در مناطق پرتردد است که با برپایی غرفه های نمایشگاهی و به منظور معرفی دستاوردهای انقلاب صورت می گیرد.

وی «آیین پرچم» را با هدف برافراشته شدن پرچم، یکی دیگر از برنامه های مشترک تمام مناطق دانست و اضافه کرد: میادین اصلی منطقه، مناطق شهرداری، مساجد و مدارس مکان هایی است که پرچم در آنها با برنامه های متنوع برافراشته می شود.

سلطان آقایی با اشاره به برنامه ویژه مدارس در ایام دهه فجر، تاکید کرد: این برنامه ها برپایی کارناوال های شادی، ایجاد نمایشگاه در مدارس، شرکت مدارس در غرفه های ویژه دانش آموزی و برگزاری مسابقات در فرهنگسراها را شامل می شود.

وی بیان داشت: برگزاری نشست های گفتمان انقلاب به همراه جلسات تحلیل محتوایی، تجلیل از نخبگان علمی، ورزشی و فرهنگی در محلات و مناطق، برگزاری همایش های پیاده روی، دیدار از خانواده شهدا و اهدا پرچم، اکران فیلم های انقلابی، حرکت اتوبوس و قطار انقلاب، تزئین و نورافشانی قبور شهدا، از جمله برنامه هایی است که در برخی محلات اجرا می شود.

مدیر هماهنگی معاونین فرهنگی اجتماعی مناطق شهرداری اصفهان با بیان اینکه تاکنون به این گستردگی در محلات حضور نداشته ایم، افزود: هدفمان بیشتر این است که با حمایت از مجموعه های مردمی نقش پررنگ تر و با نشاط تر شهروندان را در جشن های انقلاب داشته باشیم تا خیر و برکت آن نیز به مردم محلات برسد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا