بجز گردنه گرین نهاوند/ تمامی راه های همدان باز است

‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک :

سرهنگ سعید اسماعیلی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به کولاک شدید و مه غلیظ که منجر به کاهش دید رانندگان شده، حدفاصل سراب گاماسیاب تا گردنه گرین نهاوند برای تردد خودروها ایمن نیست.
وی اضافه کرد: مهمترین علت ایمن نبودن این گردنه برای عبور خودروها وجود مه غلیظ بوده چون دید افقی رانندگان را تا حد قابل توجهی کاهش داده است.
وی گفت: در حال حاضر تردد در تمامی محورهای این استان به جز محور یاد شده بدون استفاده از زنجیرچرخ امکان پذیر است با این وجود رانندگان باید زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.
جانشین پلیس راه استان همدان اظهار کرد: با وجود اینکه برخی از رانندگان زنجیر چرخ دارند ولی مهارت بستن آن را ندارند که توصیه می شود پیش از حرکت چند نوبت بستن زنجیر چرخ را تمرین کنند.
سرهنگ اسماعیلی توصیه کرد: با توجه به برودت هوا و لغزندگی معابر مسافران و شاغلان حمل و نقل برون شهری از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.
وی افزود: مسافران پیش از حرکت وضعیت جوی و اطلاعات راه ها را از سامانه 141 استعلام کنند و هنگام تردد در جاده وضعیت محورها را از عوامل پلیس راه جویا شوند.
ریزش متناوب برف از شامگاه پنجشنبه در تمامی محورهای برون شهری همدان آغاز و تا بامداد روز یکشنبه ادامه داشت که تداوم بارش برف به همراه کولاک و لغزندگی جاده موجب بسته شدن مقطعی گردنه اسدآباد و جاده همدان – سنندج شد.
همچنین کولاک شدید موجب مسدود شدن محور نهاوند از سمت گردنه گرین از عصر شنبه شد که این محدودیت تردد همچنان ادامه دارد.
استان همدان دارای 45 گردنه برفگیر و سخت گذر به طول 245 کیلومتر است که گردنه اسدآباد، گردنه آوج در رزن و گردنه گرین نهاوند مهمترین گردنه های این استان به شمار می روند.
طرح زمستانی پلیس با حضور800 نیروی پلیس در قالب 200 گشت خودرویی تا 20 اسفندماه سال جاری ادامه دارد.
7526/6993
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشار: اکبر بهاروند

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا