محسنی اژه ای: برخورد جناحی و سیاسی در مبارزه با فساد نداشته باشیم

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از خبرنگار حقوقی و قضائی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای روز یکشنبه در حاشیه نشست تخصصی بررسی ابعاد حقوقی نفوذ در عرصه اقتصاد سیاسی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره پرونده یکی از منسوبان مسئولان و فساد بانک ملت و اینکه برخی می خواهند این موضوع را فساد انتخاباتی جلوه دهند، گفت: اسم نبرید زیرا اسم که می برید ما را در معذوریت قانونی قرار می دهید.
محسنی اژه ای افزود: مهم این است که ما با فساد مبارزه می کنیم و برخورد قوه قضائیه بدون تبعیض است تا اتهامی متوجه کسی نباشد، نمی توانیم او را تعقیب کنیم و هر وقت مستند و مدرکی پیدا کردیم می توانیم اقدام کنیم.
وی در خصوص فرد ذکر شده گفت: در برخی رسانه ها مسایلی مطرح شده که خلاف قانون است و اگر این فرد شکایت کند انتشاردهنده و گوینده تحت تعقیب قرارمی گیرد.
محسنی اژه ای در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا صحت دارد که فقط دو صفحه از رای پرونده بابک زنجانی به او ابلاغ شده است، گفت: از حکم پرونده که چقدر و چگونه بوده است خبر ندارم. معمولا رای زیاد نیست و گردش کار پرونده طولانی است.
وی ادامه داد: از رای پرونده، وکیل و متهم مطلع شدند و ابلاغ شده است، گاهی اوقات رای طولانی است که معمولا آن را می خوانند و یادداشت بر می دارند.
محسنی اژه ای درباره برگرداندن وجوه در این پرونده گفت: پیوسته تلاش شده و می شود که باقی مانده وجهی که مانده، برگردد آنها مدام در این زمینه نشست داشته و دارند.
محسنی اژه ای در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده فرزند یکی از مسئولان، گفت: مساله یک چک بود و شاکی خصوصی داشته، شنیدم اعاده دادرسی خواستند و تعقیب می شود.
وی افزود: پرونده تشکیل شده و دعوای شخصی بوده، فساد مالی نیست و از ناحیه بیت المال نیست. خواهشا مسایل حقوقی را با سیاسی خلط نکنید.
اجتمام**1193**1569
خبرنگار: حسن حیدری** انتشار: علی حبیبی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا