یادداشت اعتراض ایران به فرمان اخیر رئیس جمهوری آمریکا تحویل سفیر سوئیس شد

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا از اداره کل دیپلماسی وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سفیر سوئیس در تهران بعنوان حافظ منافع دولت ایالات متحده آمریکا بعدازظهر امروز- یکشنبه- توسط محمد کشاورززاده مدیرکل آمریکا وزارت امور خارجه احضار شد.
وی افزود : در این دیدار صدور فرمان اجرایی رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به منظور اعمال محدودیت برای سفر شهروندان ایرانی به آمریکا به بهانه های واهی و تبعیض آمیز، غیر قابل قبول و مغایر با کنوانسیون های حقوق بشری و مفاد قرارداد 15 اوت 1955 حقوقی و کنسولی بین دو کشور اعلام و بر حفظ و صیانت از حقوق شهروندان ایرانی تاکید شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه خاطر نشان کرد: در این جلسه به سفیر سوئیس یادآوری شد که مردم ایران خود طی دهه های گذشته مظلومانه قربانی گروههای تروریستی مورد حمایت آمریکا بوده و نه تنها در هیچیک از عملیات گروههای افراطی تروریستی حضور نداشته اند، بلکه در همه جوامعی که در آن اقامت نموده اند، بعنوان یکی از قانون مدارترین شهروندان و ساکنان قلمداد شده اند.
قاسمی در پایان اظهار داشت: سفیر سوییس با اعلام این مطلب که از بازتاب فرمان اجرایی اخیر رئیس جمهور آمریکا در ایران مطلع است اعلام داشت مراتب را سریعا به وزارت خارجه آمریکا منعکس خواهد کرد.
سیام**3061**1449**تنظیم کننده: میترا بلندقامتی*انتشاردهنده: امیر کاردان راد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا