تجدید میثاق جامعه عشایر استان تهران با آرمان حضرت امام (ره)

‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک :

سیروس نصیری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جامعه عشایر استان تهران به همراه اعضای کمیته روستایی و عشایری با حضور در حرم مطهر امام (ره) با آرمان های معمار کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.
وی در ادامه به اجرای ویژه برنامه های ایام الله دهه فجر در مناطق عشایری استان تهران اشاره کرد و افزود: همچون سالهای گذشته جشن های بزرگ دهه مبارک فجر در مناطق عشایری استان تهران برگزار می شود.
مدیرکل امورعشایراستان تهران ادامه داد: در همه مناطق عشایری استان به ویژه شهرستان های پاکدشت، فیروزکوه، ورامین، پیشوا و ملارد این جشن های برگزار می شود.
وی بیان کرد: در این جشن های عشایر با برپایی سیاه چادر و اجرای آئین های محلی و با پخت نان، آش و لبنیات محلی از شرکت کنندگان پذیرایی می کنند.
نصیری همچنین از برگزاری اولین جشنواره تجلیل از گله بانان عشایری استان تهران خبر داد و گفت: این جشنواره برای اولین بار به همت بسیج عشایری استان برگزار خواهد شد.
وی همچنین ازاعزام خانوارهای عشایری به مشهد مقدس خبر داد و گفت: خانوارهای عشایری که تاکنون به سفر زیارتی مشهد مقدس مشرف نشدن بصورت رایگان به این سفر زیارتی اعزام می شوند و همچنین سایر افراد عشایر بصورت با مبلغ نیمه بها با همکاری بسیج عشایری به مشهد مقدس اعزام می شوند.
مدیرکل امور عشایراستان تهران از اعزام افراد برگزیده از عشایر این استان در مسابقات قرآنی جامعه روستائیان وعشایر کشور به مشهد مقدس خبر داد.
وی یادآور شد: دیدار و تجلیل از خانواده های معظم شهدای عشایر استان تهران از دیگر برنامه های پیش بینی شده در ایام دهه مبارک فجر است.
حدود 3 هزار خانوار عشایری با جمعیتی افزون بر 20 هزار نفر در مناطق عشایری استان تهران زندگی می کنند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روزی با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: سیدمحمدجواد آل داود انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/1109/7243 / 1539

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا