کسبه خسارت دیده رودانی چشم انتظار کمک و حمایت دولت

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا' حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد یکشنبه در نشست شورای اداری رودان با بیان اینکه در پی وقوع آتش سوزی بامداد روز سه شنبه پنجم بهمن ماه 95 در پاساژ تجاری سیاحی این شهر؛ شماری از کسبه رودانی شغل و سرمایه خود را از دست داده اند؛ خواستار ایجاد و برقراری چتر حمایتی لازم در راستای حمایت از افراد خسارت دیده شد.
وی افزود: روا نیست افرادی که در پی وقوع حادثه آتش سوزی شغل و سرمایه خود را از دست داده اند؛ به حال خود رها شوند و با نگرانی، درد و رنج دست و پنجه نرم کنند.
تاج زاد خاطر نشان کرد: افرادی که در این حادثه کسب و کار خود را از دست داده اند؛ برای گذران معاش خود و خانواده هایشان پناه و چاره ای جز حمایت دولت ندارند.
وی با بیان اینکه با پرداخت تسهیلات به افراد خسارت دیده می توان اشتغال از بین رفته را احیا کرد؛ اظهار داشت: مسئولان و متولیان امر تلاش کنند به هر نحو ممکن از این کسبه خسارت دیده حمایت نمایند تا این افراد بتوانند کسب و کار خود را احیا کنند.
آتش سوزی بامداد روز سه شنبه پنجم بهمن ماه 95 اجناس هفت مغازه کیف و کفش بچگانه، تعمیر موبایل، آجیل فروشی، اسباب بازی فروشی، پوشاک بچگانه، پوشاک زنانه و یک آرایشگاه زنانه وهمچنین، کولر، دکور مغازه و شیشه سکوریت در پاساژ تجاری سیاحی شهر رودان در اتش سوخت.
این آتش سوزی 500 میلیون تومان خسارت به این واحدهای بدون بیمه بر جای گذاشت و موجب شد 17 نفر از کسبه و شهروندان رودانی در آستانه سال نو شغل خود را از دست بدهند.
این کسبه خواستار توجه و حمایت ویژه دولت در راستای حمایت از این قشر خسارت دیده شدند تا دوباره بتوانند شغل خود را احیا کنند و به زندگی برگردند.
علت حادثه و میزان خسارت وارد شده به مغازه ها و ساختمان پاساژ سیاحی رودان در دست بررسی است.
7196 /6048
خبرنگار: طیبه رحیمی ** انتشار دهنده : خلیل تنیده

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا