ششمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی با 80 غرفه در جیرفت آغاز به کار کرد

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا، رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان در آیین افتتاح ششمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی، نهاده‌ ها، آبیاری، آبرسانی، تجهیزات گلخانه ای، صنایع و ماشین‌ آلات وابسته گفت: شرکت کنندگان در این نمایشگاه 30 درصد در بخش کشاورزی و نهاده‌ ها، 49 درصد در بخش آبیاری و آبرسانی و 16 درصد در بخش ماشین ‌آلات کشاورزی محصولات خود را به نمایش گذاشتند.
سد یعقوب موسوی شامگاه یکشنبه افزود: پنج درصد از کل مشارکت‎ کنندگان در نمایشگاه تخصصی کشاورزی جنوب کرمان در بخش ‎های علمی و تحقیقاتی مشغول به فعالیت هستند و 34 درصد از آن‎ها نسبت به ارائه کالای جدید اقدام کرده‎ اند.
وی ادامه داد: در این نمایشگاه شرکت کنندگانی از استان های تهران، کرمان، فارس، خوزستان، اصفهان، زنجان، یزد، خراسان‌ رضوی، آذربایجان ‌غربی و آذربایجان ‌شرقی به مدت سه روز و از ساعت 15 تا 21 در سالن مدیریت جهادکشاورزی جیرفت شرکت کرده اند.
رئیس سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان تصریح کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه ایجاد تحول ارتباطی در توسعه آینده کشاورزی و امنیت غذایی از طریق دستیابی به توسعه پایدار است.
وی خاطرنشان کرد: منطقه جنوب کرمان، هند کوچک ایران‎ زمین، سرزمین چهار فصل، مینیاتور کشاورزی ایران و سومین گلخانه طبیعی جهان نیاز به حمایت برای ایجاد تحول در ارتباطات تخصصی، اقتصادی و فرهنگ مصرف دارد.
موسوی گفت: برگزاری این‌ نمایشگاه ‌ها در منطقه به توسعه کشاورزی و بروز شدن ابزار کار کشاورزان جنوب کرمان کمک می کند.
خبرنگار: هادی شفیعی مجاز ** انتشار دهنده: نجمه حسنی
7450/3029

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا