انجام روزانه 400 هزار سفر درون شهری همدان/ نبود بیمه چالش رانندگان

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا مهرداد خورشیدوند روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این تعداد سفر توسط سه هزار و 400 دستگاه تاکسی انجام می شود که 270 دستگاه از تاکسی ها ون است.
وی بزرگترین چالش موجود در خدمات دهی تاکسیرانان را دغدغه بیمه تامین اجتماعی عنوان کرد و افزود: 60 راننده از سال 89 تاکنون پول بیمه واریز کردند و سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده که با شرایط یارانه ای نمی تواند 50 درصد حق بیمه این تاکسیرانان را واریز کند.
خورشیدوند بیان کرد: همچنین 500 راننده تاکسی نیز در نوبت بیمه هستند و با وجود اینکه نزدیک به دو سال لیست آنها ارسال شده اما هنوز تحت پوشش بیمه قرار نگرفته اند.
وی افزود: هنوز پاسخ قانع کننده ای از سوی تامین اجتماعی دریافت نشده و مشخص نیست این تعداد راننده تحت پوشش بیمه قرار می گیرند یا حذف خواهند شد.
وی اضافه کرد: بیمه تامین اجتماعی بزرگترین دغدغه تاکسیرانان است و امیدوارم سازمان تامین اجتماعی کشور این چالش بزرگ را برطرف کند.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی همدان در ادامه با اشاره به اینکه 393 دستگاه تاکسی تاکنون نوسازی شده اند، گفت: هم اکنون یک هزار و 600 دستگاه تاکسی فرسوده در همدان وجود دارد.
وی بیان کرد: 800 نفر برای نوسازی نام نویسی کرده اند که تاکنون 678 دستگاه مورد موافقت قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه 320 راننده تاکسی در همدان دارای مدرک تحصیلی لیسانس هستند، گفت: 286 راننده دارای مدرک فوق دیپلم و سه هزار و 605 راننده نیز دیپلمه هستند.
خورشیدوند افزود: تاکنون 12 هزار و 311 فقره کارت شهری صادر شده که از این تعداد 10 هزار و 251 کارت شهری فعال است.
وی احداث مجتمع خدماتی تاکسیرانان در همدان را یکی از برنامه های در دست اقدام دانست و گفت: این مجتمع به وسعت 700 متر و 2 میلیارد و 500 ریال اعتبار در حال ساخت و تکمیل است.
7520/6993
خبرنگار: میثم ناصرنژاد** انتشار: اکبر بهاروند

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا