آخرین وضعیت مراجعه به بیمارستان‌های اهواز به دلیل گرد و غبار

پایگاه خبری ارک خبر-ایسنا:

آخرین وضعیت مراجعه به بیمارستان‌های اهواز به دلیل گرد و غبار

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اعلام کرد: تا کنون 280 نفر به بیمارستان‌های کل استان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از گرد و غبار مراجعه کردند.

ارک خبر به نقل از ایسنا،مجتبی اورکی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین آمار مراجعه به بیمارستان‌های این استان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از گرد و غبار اظهار کرد: تا روز گذشته حدود 280 نفر به بیمارستان‌های تمام استان مراجعه کردند که بیشتر آنها به صورت سرپایی درمان و تنها شش نفر بستری شدند.

وی افزود: در بیمارستان‌های اهواز 126 نفر از این تعداد به صورت سرپایی درمان و دو نفر بستری شده‌اند. 147 نفر نیز در سایر شهرستان‌ها درمان شده و سه نفر بستری هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در ادامه تصریح کرد: این پدیده که استان سال یازدهم مواجهه با آن را طی می‌کند به صورت اورژانسی اختلال حادی را ایجاد نمی‌کند. باران‌های پاییزی در سال‌های گذشته دو تا سه هزار نفر را در طی یک هفته راهی بیمارستان‌ها می‌کرد، اما امسال این روند مهار شد.

اورکی گفت: بیماری‌های ناشی از گرد و غبار به صورت مزمن خود را نشان می‌دهند و طی سال‌های آینده ممکن است عوارض خود را نشان دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا