ساختمان های استان اردبیل ملزم به رفع نقایص هستند

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از خبرنگار ایرنا، مسعود امامی یگانه دوشنبه در جلسه الزامات ایمنی ساختمان افزود: علاوه بر افزایش نظارت های فنی در اجرای ساختمان و رعایت دقیق ضوابط و مقررات و استفاده از مصالح استاندارد باید نظارت مستمر بر نگهداری ساختمان انجام و نواقص احتمالی برای تامین امنیت ساکنان با نظر کارشناسان ذیربط رفع گردد.
وی با بیان اینکه براساس ماده 13 آیین نامه اجرایی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران عملکرد دستگاههای متولی در ارتقای ایمنی ساختمان ها ارزیابی می شود گفت: سازوکار مناسب برای اجرای مقررات و ضوابط ساختمان بویژه در اماکن مسکونی و تجاری پرجمعیت باید فراهم شود.
او تاکید کرد که هرگونه کوتاهی در این زمینه خسارات سنگینی در شرایط بحرانی به دنبال خواهد داشت.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری با اشاره به تاثیر آموزش در بالابردن فرهنگ ایمنی در ساختمان گفت: تجربه نشان داده که آموزش حساسیت جامعه را برای ارتقای فرهنگ ایمنی افزایش داده و دامنه آسیب حوادث را کاهش می دهد.
بر اساس نظر کارشناسان تعداد قابل توجهی از ساختمان ها از جمله در بخش عمومی در استان از استاندارد لازم برخوردار نیستند و ضروری است که با اقدام اساسی در زمینه مقاوم سازی آنها صورت گیرد.
حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو و شهید شدن 16 نفر از آتش نشان ها و جان باختن چند نفر از شهروندان ، حساسیت ها در کشور به موضوع ایمن بودن ساختمان ها را افزایش داده است.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده
6016/6018

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا