صدور بیش از 93 هزار برگ جریمه در یک ماه برای اصفهانی‌ها/ خط قرمز ما در 4شنبه سوری، موضوع تعرض به حقوق دیگران است

پایگاه خبری ارک خبر- اصفهان:

سردار آقاخانی:

صدور بیش از 93 هزار برگ جریمه در یک ماه برای اصفهانی‌ها/ خط قرمز ما در 4شنبه سوری، موضوع تعرض به حقوق دیگران است

سردار عبدالرضا آقاخانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در دی‌ماه سال جاری نسبت به سال گذشته 6 درصد کاهش سرقت‌های خورد، 63 درصد کاهش تجاوز به عنف، 17 درصد کاهش وقوع قتل و 27 درصد کاهش جرائم خشن را داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در کشفیات سرقت‌ها 7 درصد افزایش در دی‌ماه امسال بوده است، افزود: در کشفیات مواد مخدر نیز افزایش 7 درصدی را داریم که در مجموع 32 تن تریاک کشف شده و بیشتر کشفیات نیز تریاک بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان از افزایش 20 درصدی تماس‌ها با 110 به تعداد 130 هزار تماس خبر داد و بیان کرد: در بحث جمع‌آوری تجهیزات ماهواره‌ای 39 درصد افزایش و در کشف سلاح نیز در استان 102 درصد رشد در دی‌ماه شاهد بودیم.

وی از 9 هزار تماس با سامانه 197 پلیس خبر داد و عنوان کرد: در دهه ماه ابتدایی سال جاری 33 هزار و پانصد مشاوره و 13 هزار کلاس آموزشی برای مردم به جهت مشاوره‌های اجتماعی را داریم.

آقاخانی در ادامه از افزایش 74 درصدی دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر خبر داد و گفت: برای دستگیری قاچاقچیان کالا 47 درصد افزایش و در بحث تصادفات درون‌شهری با افزایش 6 درصدی تصادفات وضعیت خوبی را شاهد نبوده‌ایم؛ تصادفات برون‌شهری نیز با کاهش 10 درصدی روبرو است که درمجموع متوفیان این سوانح به 40 درصد کاهش‌یافته است.

وی در ادامه اظهار کرد: در یک‌ماهه دی‌ماه سال 95 تنها 93 هزار اخطار (جریمه) به غیر از جرائم دوربین‌های کنترلی در سطح شهرها صادر شده است.

صدور بیش از 34 هزار گذرنامه در دی ماه سال 95

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان درباره تعداد صدور مجوز گذرنامه و کنترل پایانه‌ها نیز بیان کرد: بالغ‌بر 34 هزار و 551 گذرنامه در یک‌ماهه، دی صادر شده است که نشان از آرامش و آسایش مردم در جامعه دارد.

آقاخانی درباره آمار بررسی اماکن استان نیز خاطرنشان کرد: در اماکن نیز 28 هزار و 418 مکان را مورد بازدید قرار دادیم که باید به بعضی از آن‌ها به علت رعایت نکردن موارد قانونی باید تذکر داده شود و مورد برخورد قرار گیرند
خط قرمز ما در 4شنبه سوری، موضوع تعرض به حقوق دیگران است
فرمانده انتظامي استان افزود: در بحث کنترل گذرنامه در پایانه‌ها 34 هزار و 551 گذرنامه صادر کردیم و در بحث بازدید از اماکن 28 هزار و 418 محل را مورد بازدید قرار دادیم و به بعضی از آنها که نیاز به تذکر داشتند تذکر دادیم.
سردار آقاخانی تاکید کرد: 3 برنامه در دستور کار نیروی انتظامی قرار گرفته که از مهمترین آنها 4شنبه سوری است و خط قرمز ما در چهارشنبه  سوری، موضوع تعرض به حقوق دیگران است که اگر فردی قصد آسیب رساندن یا به خطر انداختن جان شهروندان را داشته باشد با او برخورد می‌کنیم.
ماموریت دوم ما مربوط به ایام سال نو است که  پلیس راهور، خدمات نیروی انتظامی و خدمات امنیتی را در برمی‌گیرد و امید است با خدمات و برنامه‌ریزی‌ها انجام شده، عید سال 96 بهتر از عید سال گذشته باشد.
وی تاکید کرد: ماموریت آخر ما انتخابات مجلس، شوراها و ریاست جمهوری است که نیروی انتظامی هیچ دغدغه‌ای در این خصوص ندارد و مثل سال‌های گذشته می‌تواند قدرت انقلاب را به رخ جهانیان بکشد.
سردار آقاخانی تاکید کرد: یکی از برنامه‌های مهم نیروی انتظامی ارتباط چهره به چهره مردم با نیروی انتظامی است بطوری‌که در جمع‌بندی آسیب‌های جرایم بدست آمده آموزش‌های همگانی بسیار ضعیف می باشد.
وی گفت: مشاوره نقش موثری بر کاهش آسیب‌ها و مشکلات خانواده‌ها دارد و بیش از 79 درصد مشاوره‌ها به  مصالحه ختم می‌شود .
فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان اظهار کرد: نیروی انتظامی به دلیل مشکلات و اختلافات خانواده‌ها به صورت مضاعف فعالیت خود را آغاز کرده و از ساعت 7صبح تا 17 عصر به صورت رایگان خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهد.
وی در خصوص برنامه مشاوره و رسیدگی به مشکلات مردم گفت: از 16بهمن در دفاتر 197 پلیس آگاهی روزهای یکشنبه رئیس پلیس فتا، دوشنبه رئیس پلیس موادمخدر، سه شنبه رئیس پلیس اماکن، چهارشنبه رئیس پلیس راهور، پنجشنبه معاون وظیفه عمومی در خیابان بزرگمهر جنب کلانتری 14، مستقر  و در حال فعالیت هستند.
سردار آقاخانی با اعلام رضایت از برنامه‌های چهار شنبه سوری سال گذشته گفت: کمترین ضایعه در چهارشنبه پایان سال 94 مربوط به استان اصفهان بوده است و امیدواریم امسال هم با مشکل جدی روبرو نشویم .
سردار آقاخانی در پایان خاطرنشان کرد:  به شهروندان توصیه می‌کنم به هیچ عنوان به شایعات توجه نکنند و هر خبری را فقط از معاونت اجتماعی ناجا پیگیری نمایند.

طرح مبارزه با سرقت برای نوروز به صورت ویژه در پلیس اجرا می‌شود

آقاخانی در ادامه اضافه کرد: از 15 بهمن‌ماه طرح مبارزه با سرقت‌ها به صورت ویژه برای ایجاد آرامش و شادتر شدن مردم در مسافرت‌های نوروزی مدنظر قرارگرفته است تا مسائل انتظامی امنیتی نوروز تأمین شود.

وی برنامه سوم این پلیس را بحث انتخابات برشمرد و تصریح کرد: در اواخر امسال و سال آینده انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهرها و میان‌دوره مجلس شورای اسلامی را در پیش داریم که نیروی انتظامی ستاد امنیتی و کمیته انتخابات خود را تشکیل داده است و پیش‌بینی می‌شود افزایش چشم‌گیری را برای حضور مردم در انتخابات پیش رو شاهد شویم.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان درباره حضور مأموران انتظامی در محافل مردمی و مساجد گفت و بیان داشت: با برنامه‌ریزی انجام‌شده برای مبارزه با هجمه سنگین آسیب‌های اجتماعی که بیشتر هم حاصل ناآگاهی است حضور چهره به چهره مسؤولان انتظامی را برای آموزش و توجیه مردم مدنظر قرار داده‌ایم.

هفته پاسخگویی مسؤولان ارشد نیروی انتظامی به مردم

آقاخانی در ادامه از اختصاص یک هفته برای حضور مسؤولان تخصصی نیروی انتظامی استان در مرکز 197 پلیس و پاسخگویی به مردم خبر داد و خاطرنشان کرد: 16 دی‌ماه رئیس پلیس آگاهی استان، 17 دی‌ماه رئیس پلیس فتا استان، 18 دی‌ماه رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، 19 دی‌ماه رئیس امور اطلاعات نیروی انتظامی استان برای مسائل مربوط به اماکن، 20 دی‌ماه رئیس پلیس‌راه و راهور استان و 21 دی‌ماه معاون وظیفه عمومی ناجا از ساعت 7 صبح تا 16 بعدازظهر پاسخگو مردم خواهند بود.

وی در خصوص فعالیت مرکز مشاوره معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان نیز گفت: این مرکز نقش بسزایی را در کم کردن استرس‌های خانوادگی داشته است و در یک ماه آینده این مراکز مضاعف می‌شوند که مردم می‌توانند به‌صورت رایگان در این مراکز حضور پیدا کنند و مورد مشاوره قرار گیرند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه با اشاره به مصالحه 79 درصدی مراجعین  به این مراکز و فعالیت این مجموعه در دو شیفت کاری در پایان بیان کرد: از مردم می‌خواهیم که به اخبار غیررسمی و شایعات حوادث و اتفاقات به کسی اطمینان نکنند و هرگونه خبر را صرفاً از معاونت اجتماعی نیروی انتظامی و منابع رسمی دریافت کنند.

 

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا