رئیس قوه قضاییه: برخورد با مفسدان اقتصادی از وظایف اصلی قوه قضاییه است

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از روز چهارشنبه خبرنگار حقوقی قضائی ایرنا، این مطلب را آیت الله صادق آملی لاریجانی در حاشیه حضور مسئولان عالی قضایی به مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حرم امام خمینی (ره) عنوان کرد.
وی گفت: ما می دانیم که انقلاب اسلامی یک انقلاب بی بدیلی است که 38 سال پیش با رهبری های امام راحل و با ایثار مردم پدید آمد و در شرق و غرب عالم بدیلی نداشت و شاخصه این انقلاب بحث مردم سالاری و اسلامیت است.
رئیس قوه قضاییه ادامه داد: در چارچوب این نظام که منادی انقلاب و بشریت است برای قوه قضاییه وظایف خطیری از جمله گسترش عدالت و احیای حقوق عامه و رسیدگی به دعاوی مظلومان و تعقیب مجرمین ترسیم شده از این رو قوه قضاییه برحسب آنچه که در قانون آمده و آنچه که امام راحل تعریف کردند وظایف زیاد و مهمی در احقاق حقوق و تعقیب مجرمین و برخورد با مفسدین و پیشگیری از جرم در چارچوب قانون اساسی وظایف برعهده دارد.
آملی لاریجانی اضافه کرد: ما در این روز عزیز و در جمع مسئولان عالی قضایی با امام راحل و آرمان های ایشان تجدید میثاق می کنیم و می دانیم برای گام برداشتن در مسیر این آرمان ها و همچنین رسیدن به قله نهایی، نیاز به تلاش بیشتر و ایثار همه مسئولان است.
وی توضیح داد: ما مسئولان قوه قضاییه آنچه که در توان داریم برای فعالیت به ویژه در برخورد با مفسدان اقتصادی و تامین آزادی های مشروع و احیای حقوق عامه و گسترش عدالت و رسیدگی متقن به دعاوی و تظلم خواهی به میدان آورده ایم.
آیت الله آملی لاریجانی افزود: طبیعتا محدودیت هایی در قوه قضاییه داریم و تلاش مسئولان این است که در همین چارچوب و در حد مقدورات بتوانیم مشکلات را رفع کنیم.
رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: قوه قضاییه در طول سالهای گذشته مسیر پرتلاطمی داشته و امروز مفتخریم که در چارچوب قوانین عمل می کنیم و رسیدگی به حجم انبوه پرونده ها با تلاش مسئولان انجام می شود.
وی گفت: ما با آرمان های امام تجدیدمیثاق می کنیم که بتوانیم رضایت مردم و اهداف انقلاب را برآورده کنیم و ارشادات رهبری و حمایت های ایشان در این مسیر کارساز بوده و از ایشان تشکر می کنیم. همچنین از یادگار امام تشکر می کنیم که وقتی را به این جمع اختصاص داد.
رئیس قوه قضاییه و مسئولان عالی قضایی امروز همزمان با دومین روز از ایام الله دهه فجر با حضور در مرقد امام خمینی (ره)، با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.
اجتمام/1193**1569**خبرنگار**حسن حیدری **انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا