شمخانی:برای توسعه توان دفاعی متعارف خود از هیچ کشوری اجازه نخواهیم گرفت

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، علی شمخانی عصر امروز- چهارشنبه- با ویگن سرکیسیان وزیر دفاع جمهوری ارمنستان دیدار و گفت و گو کرد.
وی سابقه منفی کشورهای غربی در حمایت از تروریسم و استفاده از ابزار تحریم برای محدودسازی کشورهای قربانی تروریسم چون ایران و سوریه را مورد تاکید قرار داد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی به روند همکاری های گسترده و رو به رشد میان دو کشور در عرصه های مختلف به ویژه حوزه های دفاعی و امنیتی اشاره کرد و اظهارداشت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال همسایگان، همواره از اصول حسن همجواری، روابط مسالمت آمیز وبهره گیری حداکثری از ظرفیت های قابل تبادل پیروی می کند.
شمخانی با یادآوری اقدامات گسترده ایران در مقابله با تروریسم در سوریه و عراق و تاثیر آن بر ایجاد ثبات و آرامش در منطقه گفت: در صورتی که با گسترش افسار گسیخته تروریسم تکفیری مقابله به هنگام صورت نمی گرفت امروز سراسر منطقه با بحران ناامنی مواجه بود.
نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در شورای عالی امنیت ملی ضرورت گفت وگو و مفاهمه در حل و فصل اختلافات منطقه ای و اجتناب از نظامی گری و خشونت در این خصوص را لازمه حفاظت از امنیت و ثبات عنوان کرد و اظهار داشت: ایجاد و توسعه درگیری های منطقه ای خواست و اراده بیگانگان برای افزایش حضور و مداخله در امور داخلی کشورها و فروش سلاح بوده و باید با هوشیاری و همکاری مستمر اجازه شکل گیری بحرانهای تصنعی داده نشود.
شمخانی خاطرنشان کرد: گروه های مسلح تکفیری که از سوی برخی کشورهای منطقه پشتیبانی فکری و مالی می شوند در کنار رژیم صهیونیستی دو تهدید اصلی برای امنیت بین الملل به شمار می روند و متاسفانه ائتلاف های کاغذی هیچ عملکرد قابل دفاعی در زمینه مهار این تهدیدها نداشته اند.

** با ایجاد هرگونه تنش در منطقه و میان همسایگان مخالفیم
وزیر دفاع ارمنستان نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت و موقعیت ممتاز جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان، علاقمندی دولت ارمنستان برای گسترش همکاری و ارتقای سطح مناسبات با ایران را اعلام کرد.
ویگن سرکیسیان با تاکید بر اراده رهبران ارمنستان برای تقویت و گسترش همکاری های همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ما با ایجاد هرگونه تنش در منطقه و میان همسایگان مخالفیم و ضمن قدردانی از نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در مهار بحران ها و ایجاد ثبات، آماده افزایش همکاری دو جانبه در این خصوص هستیم.
به گزارش ایرنا، ویگن سرکیسیان وزیر دفاع جمهوری ارمنستان به دعوت وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران سفری سه روزه به تهران کرده است.
سیام*3061*2021*1449**تنظیم کننده: میترا بلندقامتی *انتشاردهنده: امیر کاردان راد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا