افتتاح چهار کتابخانه عمومی در دهه مبارک فجر/ افزایش کتابخانه های عمومی استان به 300 باب

پایگاه خبری ارک خبر- اصفهان:

سرپرست اداره کل کتابخانه‌هاي استان اصفهان:
افتتاح چهار کتابخانه عمومی در دهه مبارک فجر/ افزایش کتابخانه های عمومی استان به 300 باب
سرپرست اداره کل کتابخانه‌هاي استان اصفهان گفت: با افتتاح کتابخانه های هشت بهشت فولاشهر، سروش بادران اصفهان و فراموشجان چادگان تعداد کتابخانه عمومی استان به 300 باب افزایش می یابد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، امیر هلاکویی در خصوص کتابخانه هایی که در دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسند اظهار نمود: کتابخانه عمومی روستای فراموشجان در شهرستان چادگان در ساختمانی با مساحت 500 مترمربع و زیربنای 145 متر در یک طبقه توسط دهیاری فراموشجان آماده و بمدت 30 سال به نهاد کتابخانه های عمومی واگذار شده است.
وی افزود: کتابخانه عمومی هشت بهشت فولادشهر نیز با مساحت 2000 متر و 614 متر زیر بنا توسط شرکت عمران فولاد شهر احداث و واگذار شده است.
هلاکویی با بیان اینکه کتابخانه تودشک با اعتباری بالغ بر 110 میلیون تومان بازسازی شده و در دهه فجر بازگشایی خواهد شد تصریح کرد: کتابخانه سروش بادران در منطقه شرق شهرستان اصفهان با زیربنای 250متر توسط شورا و دهیاری احداث و واگذار شده که روز 21 بهمن ماه شاهد افتتاح این کتابخانه ها خواهیم بود.
وی همچنین از  افتتاح 15 کتابخانه تا شش ماهه نخست سال 96 خبر داد و افزود: تمامی این کتابخانه ها بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و در مجموع برای تکمیل این پروژه ها 290 میلیون تومان اعتبار نیاز است.
وی همچنین از برگزاری نشست شب شعر شهدای مدافع حرم با همکاری سپاه و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهرضا در 16 بهمن ماه خبر داد و اظهار داشت: این برنامه با حضور شاعران استانی و شهرستانی در تالار فجر شهرضا از ساعت 16 برگزار خواهد شد.
هلاکویی در ادامه برنامه های دهه فجر به عضویت رایگان کتابخانه های عمومی اشاره نمود و افزود: تاریخ های 12 و 23 بهمن به عنوان عضویت رایگان کتابخانه های عمومی در نظر گرفته شده که علاقه مندان می توانند با مراجعه به کتابخانه های تحت پوشش نهاد در سراسر استان کارت عضویت یکساله دریافت کنند.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان ادامه داد: در این ایام مسابقه کتابخوانی داستان نیکوکاری با همکاری کانون حسنات در حال اجراست که علاقه مندان می توانند با مراجعه به وب سایت hasanatfilm.ir  و isfahanpl.ir  سوالات مسابقه را دریافت و پاسخ های صحیح را در قالب یک عدد 10 رقمی به سامانه پیامک 100045014 ارسال نمایند. 
هلاکویی همچنین در خصوص نشست های فرهنگی به مناسبت دهه فجر گفت: بیش از 100 برنامه شامل نشست های کتاب‌خوان در سطح کتابخانه های عمومی استان برگزار می شود که در مهمترین این برنامه ها شهرستان آران و بیدگل 17 بهمن میزبان کتاب‌خوان تخصصی اقتصاد مقاومتی خواهد بود و  نشست «مروری بر تاریخ نگاری انقلاب در اصفهان» سه شنبه 19 بهمن با حضور محسن نصری و مهدی کلانتری از ساعت 8:30 صبح در کتابخانه ابن مسکویه اصفهان برگزار می شود.

 

دکمه بازگشت به بالا