راه‌اندازی سامانه «سناسفر» در پایانه‌های اصفهان/ نمایش اطلاعات سرویس‌های سفر، (مقصد، زمان حرکت، تأخیر و..) برای اتوبوس‌های برون‌شهری

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

برای نخستین بار در کشور صورت گرفت
راه‌اندازی سامانه «سناسفر» در پایانه‌های اصفهان/ نمایش اطلاعات سرویس‌های سفر، (مقصد، زمان حرکت، تأخیر و..) برای اتوبوس‌های برون‌شهری
مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری اصفهان گفت: سامانه «سناسفر» برای نخستین مرتبه در کشور در ترمینال‌های سطح شهر اصفهان همزمان با دهه مبارک فجر راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش پویش مردمی ترافیک اصفهان، محمد رضا باباگلیان پیرامون رونمایی از سامانه «سناسفر» در شهر اصفهان اظهار داشت: این سامانه، در واقع نخستین سامانه اطلاعات نمایش سرویس‌های سفر شرکت‌های مسافربری مستقر در پایانه‌ها به صورت آنلاین است به طوری‌که هر نفر پس از ورود به پایانه اطلاعات یک ساعت آینده سرویس‌های سفر برای آن قابل مشاهده می‌باشد.
وی افزود: سامانه سناسفر دارای 3 فاز اجرایی است، یک، نمایش اطلاعات سفر، اعلان صوتی اطلاعات سفر قبل از حرکت، سه، درستی شهروندان به این اطلاعات از طریق تلفن‌های گویا در پایانه که اکنون فاز اول به بهره برداری می‌رسد و فاز دوم تا عید نوروز و سپس فاز سوم آن در سال 96 به بهره برداری می‌رسد.
وی با اشاره به جزئیات و برنامه‌های اجرای این سامانه تصریح کرد: مسافران با راه‌اندازی آن می‌توانند زمان و مقصد حرکت را با عنوان شرکت‌های مربوط مسافربری به صورت برخط مشاهده کننده است.
مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری اصفهان با بیان اینکه هدف از فعالیت سناسفر، اطلاع‌رسانی مناسب و شایسته به مسافران است، تصریح کرد: پیش از راه‌اندازی سامانه سناسفر در پایانه‌ها، آلودگی صوتی و برخی مشکلات مشاهده می‌شد و به دلیل حضور برخی راهنمایان در پایانه‌ها، مشکلاتی وجود داشت.
وی افزود: با این حال، اکنون با راه‌اندازی این سامانه دیگر آلودگی صوتی در پایانه‌های شهر اصفهان به چشم نمی‌خورد و این طرح قرار است همزمان با دهه مبارک فجر شروع به کار کند.
مدیرعامل سازمان پایانه‌های شهرداری اصفهان با اشاره تأثیرات فعالیت این سامانه در پایانه‌های نصف‌جهان گفت: این سامانه می‌تواند مسأفران را از تأخیر حرکت در پایانه‌ها باخبر کند زیرا در حال حاضر مسافرانی که در پایانه‌ها حضور پیدا می‌کنند، دچار سردرگمی می‌شوند اما با استفاده از آن، سردرگمی و مشکلات ناشی از آن از بین می‌‌رود.
 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا