سرمایه‌گذاری 120 میلیارد دلاری ایرانیان خارج از کشور طی 2 سال گذشته

نایب رییس اتاق ایران گفت: از 100 شرکت بزرگ دنیا، نزدیک به 60 شرکت؛ ایران را به عنوان مشتری اول در لیست خود قرار داده اند و خوشبختانه از زمان فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون، 120 میلیارد دلار سرمایه گذاری از طرف ایرانیان خارج از کشور در ایران انجام شده است.

09157041028

محسن جلال پور صبح امروز پنجشنبه 27 فروردین ماه در نشست شورای حقوقی کرمانیان خارج از کشور در خصوص فعالیت های کمیته اقتصادی گفت: کار ارتباط با خارجیان خارج از کشور، کار بسیار ظریف و حساسی است که سعی کرده ایم نکات ظریف این کار را مد نظر قرار دهیم.

جلال پور با بیان اینکه چشم انداز مثبتی برای اقتصاد کشور پیش بینی می کنیم تصریح کرد: هر استانی که این آمادگی و ظرفیت را داشته باشد می تواند این سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور را جذب کند که خوشبختانه استان کرمان این ظرفیت و آمادگی را برای جذب سرمایه ایرانیان خارج از کشور را دارد.

وی با بیان اینکه ما بر اساس پروژه هایی که تعریف کرده ایم ارتباط خود را با ایرانیان خارج از کشور آغاز کرده ایم تصریح کرد: در این روزها سفرهای زیادی به ایران خواهد شد بطور مثال در 20 اردیبهشت ماه سال جاری یک هیات سوییسی به ایران سفر خواهد کرد و باید با برنامه ریزی مناسب بتوانیم برای جذب سرمایه آمادگی لازم را داشته باشیم.

رییس اتاق بازرگانی کرمان با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان گفت: در نظر داریم در این فرصت، از ایرانیان مقیم خارج از کشور دعوت کنیم که در کرمان حضور داشته باشند ضمن آنکه کسانی که نمی توانند در این همایش شرکت کنند به صورت ویدئو کنفرانس ارتباط مستقیم با این همایش داشته باشند.

وی ادامه داد: کارهای ابتدایی برای راه اندازی این سیستم ویدئو کنفرانس انجام شده است و ظرف یک هفته آینده به اتمام می رسد و کار با این سیستم در روزی که رئیس جمهور به استان سفر می کنند آغاز خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا