نوروز امسال 120 هزار زائر ایرانی عازم عتبات خواهند شد

‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک :

محسن نظافتی شنبه شب در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه حج و زیارت ایرنا افزود: با توجه به پایان یافتن پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات عالیات و نام نویسی حدود 200 هزار نفر در اجرای این طرح، از روز 25 اسفند ماه جاری اعزام های نوروزی آغاز و تا 15 فروردین 96 ادامه خواهد داشت.
وی بیان داشت: 80 هزار تن باقی مانده نیز از 15 فروردین ماه 96 تا 31 اردیبهشت ماه به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.
نظافتی با تاکید براینکه درسال 94 حدود 580 هزار نفر به عتبات عالیات اعزام شده اند، اظهارکرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته و روند موجود پیش بینی می شود این رقم تا پایان سالجاری با حدود 25 درصد افزایش به بیش از 700 هزار نفر خواهد رسید.
مدیرکل عتبات با تاکید بر اینکه اجرای طرح نوین عتبات مبنی بر تقسیم بندی اعزام کاروانها بر مبنای نیاز واقعی استانها از جمله دلایل این افزایش است، گفت: در اجرای این طرح اعزام کاروانها بر اساس ظرفیت و نیاز واقعی استانها بررسی و اعزام ها انجام خواهد شد.
وی در باره اعزام کاروانها به سامرا نیز گفت: حدود 30 درصد کاروانها براساس تقاضای قبلی زائران که در تکمیل فرم آن در سامانه عتبات به آن اشاره شده به سامرا اعزام خواهند شد.
به گفته وی، متقاضیان پیش ثبت نام عتبات عالیات می توانند از امروز شنبه 23 بهمن 95 به سامانه پیش ثبت نام به نشانی atabat.haj.ir مراجعه کنند و با وارد کردن کد رهگیری و کد ملی از نتایج قرعه کشی سفرهای نوروزی نیز مطلع شوند.
اجتمام/ 1933/1724
خبرنگار: بهروز سلطانیان * انتشاردهنده: حسین فتح الهی

آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا