دشمنان و گروه های شرور جرات نزدیک شدن به مرزهای ایران را ندارند/اوضاع امنیتی کشور ما بسیار مناسب است

سردار حسین اشتری شنبه شب در حاشیه دیدار با خانواده شهید «پرویز کیخایی» در زاهدان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نیروهای انتظامی، مرزبانی، نظامی و امنیتی در مرزهای شرقی، جنوب شرق و شمال غرب مقتدرانه از خاک میهن اسلامی حفاظت می کنند و آمادگی این نیروها مانع از ورود هر گروه تکفیری و شرور و کسانی که قصد سلب آسایش مردم را دارند، شده است.
وی ادامه داد: اوضاع امنیتی شرق و جنوب شرق به ویژه استان سیستان و بلوچستان الحمدالله بسیار خوب است.
وی تصریح کرد: هیچ گونه تحرکی از سوی گروه های تروریستی و تکفیری در جوار مرزها برای ورود به خاک ایران انجام نشده و اگر جایی هم آمدند و حادثه ای پیش آمده سریع به آن سوی مرزها فرار کردند که ما در تعقیب آنان هستیم و کسانی هم که خسارتی وارد کردند سریعا شناسایی و دستگیر شدند.
وی خاطر نشان کرد: اوضاع امنیتی کشور ما بسیار مناسب است البته باید تجهیزات، نیروها و آموزش ها را ارتقا دهیم تا امنیت از این هم که هست بیشتر و بهتر شود.
فرمانده ناجا هدف از سفرش به شرق و جنوب شرق کشور را دیدار با فرماندهان و نیروهای انتظامی و مرزبانی سیستان و بلوچستان بیان کرد.
سردار اشتری اظهار داشت: برای تامین امنیت مردم در سیستان و بلوچستان تلاش بسیاری شده که قابل تقدیر است.
وی بازدید از ستاد فرماندهی انتظامی، مرزها، پاسگاه ها، هنگ های مرزی و دیدار با سران طوایف و قبایل را از جمله برنامه های خود در سفر به سیستان و بلوچستان بیان کرد.
وی افزود: امیدواریم که بتوانیم با این همدلی و وحدتی که میان مردم، نیروی انتظامی و مرزبانی سیستان و بلوچستان است بتوانیم به اهداف خودمان که تامین امنیت، آرامش و نظم در استان است برسیم که الحمدالله هر سال نسبت به سال گذشته امنیت آن ارتقا پیدا کرده است.
وی خاطر نشان کرد: فعالیت هایی که همکاران من در حوزه انتظامی و مرزبانی داشتند چشمگیر و قابل تقدیر است.
فرمانده نیروی انتظامی گفت: اقدامات خوب فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان سبب افزایش کشفیات و اقدامات پیشگیرانه و کاهش جرایم شده است.
سردار اشتری اظهار داشت: رویکرد اجتماعی محور جواب خوبی در سیستان و بلوچستان داده و در مرز هم با توجه به اینکه مرزبانان اصلی ما مردم ساکن در شهرها و روستاهای مرزی هستند ارتباط بسیار خوبی میان همکاران من و مردم وجود دارد.
وی ادامه داد: امیدواریم با تامین تجهیزات جدید و امکانات بیشتر بنیه دفاعی در مرز نسبت به دوره های گذشته افزایش پیدا کند.
وی افزود: بعضی از مسیرهایی که قبلا انسداد مرز صورت گرفته به دلیل مرور زمان نیاز به ترمیم دارد.
به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا، افتتاح مهمانسرای انتظامی سیستان و بلوچستان در ستاد فرماندهی، دیدار با خانواده شهدا، بازدید از مرزهای استان و نشست با خبرنگاران در جکیگور از مهمترین برنامه های سفر سه روزه فرمانده نیروی انتظامی به سیستان و بلوچستان است.
همچنین ساختمان اداری رفاهی ثامن الائمه با اعتبار 32 میلیارد ریال با حضور فرمانده نیروی انتظامی و فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی و فرماندهان انتظامی و مرزبانی سیستان و بلوچستان افتتاح شد.
3213**6081 خبرنگار: اکبر نوری *شبس*1613*انتشاردهنده: عبدالله غفاری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» ملاحظه کنید. @irnazaheda

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا