اولویت بهسازي سرویس های بهداشتی سطح شهر

پایگاه خبری ارک خبر-تبریز:

جهت تامین زیر ساخت‌های بهداشتی برای استقبال از گردشگران صورت می گیرد؛

اولویت بهسازي سرویس های بهداشتی سطح شهر

 استفاده مناسب از فضای شهری، هنگامی برای عموم مردم رضایت بخش خواهد بود که دسترسی راحت به خدمات ابتدایی و بهداشتی در سطح شهر فراهم باشد.

به گزارش ارک خبربه نقل ازشهریار ، سرویس‌های بهداشتی عمومی سطح شهر از جمله مکان‌هایی است که با توجه به استفاده همیشگی توسط مسافران و همشهریان لازم است ازوضعیت بهداشتی مطلوبی برخوردار باشند تا هم کیفیت خدمات افزایش یابد و هم از آلودگی و شیوع بیماری‌ها در سطح عمومی جلوگیری شود .

از این رو معاونت عمرانی شهرداری تبریز در اقدامات اخیر خود به منظور تامین زیر ساخت های بهداشتی، شناسایی و ارزیابی سرویس های بهداشتی سطح مناطق 12 گانه شهرداری تبریز را در دستور کار خود قرار داد و پس از شناسایی بالغ بر200 سرویس بهداشتی عمومی و بررسی دقیق آنها مطابق با چک لیست های ارزیابی، بحث بهسازی و ارتقاء سطح سرویس دهی و بهداشتی  سرویس های بهداشتی نامطلوب را مطرح نموده است .

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز در این راستا با بیان این که سرویس بهداشتی نیاز هر شهر و  از مهم ترین عناصر مبلمان شهری است، می گوید: وجود سرویس بهداشتی با رعایت استانداردها ضرورت محیط شهری است که باید مورد توجه قرار گیرد

محمد حسین اسحقی در ادامه می گوید: با توجه به شناسایی بالغ بر 200 باب سرویس بهداشتی عمومی در سطح مناطق 12 گانه شهرداری تبریز و جانمایی آن در نقشه تبریز توسط این معاونت، طبق بررسی های صورت گرفته درصد زیادی از سرویس های بهداشتی  دارای وضعیت بهداشتی نامطلوبی هستند.

وی خاطر نشان می سازد: در سال‌های اخیر اقدامات بسیار خوبی از سوی شهرداری تبریز برای احداث سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر انجام شده؛ اما متاسفانه به دلیل نگهداری نامناسب بسیاری از آن‌ها در حال از بین رفتن هستند.

وی  ادامه می دهد: از این رو بهسازی و ارتقاء سطح خدمات سرویس‌های بهداشتی جهت ایجاد بستر مناسب در خدمات رسانی بهینه به شهروندان و گردشگران باید در اولویت برنامه ها ی خدماتی شهرداری تبریز قرار گیرد .

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز درادامه با بیان اینکه مکان‌های عمومی و در معرض دید شهری، معرف تمام نمای هر شهرازسوی مسافرین وگردشگران است، هدف از انجام این اقدامات را تامین زیر ساخت‌های بهداشتی فضاهای شهری، استقبال از تبریز 2018 ، جلب رضایت‌مندی شهروندان و مسافران و گسترش بهداشت عمومی با توجه به نقش پیشگیرانه در مقابله با بیماری‌ها و کمک به بهداشت عمومی شهر دانست.

اسحقی با اشاره به ضرورت حفظ بهداشت عمومی و رعایت مسایل بهداشتی تاکید می کند: با توجه به این ضرورت ها رفع نواقص و ارتقاء کیفیت سرویس دهی و همچنین نصب تابلوهای موقعیت سرویس‌های بهداشتی سطح شهر باید در اولویت قرار گیرند .

وی همچنین بر اولویت بهسازی و ارتقا سرویس دهی سرویس‌های بهداشتی موجود در سطح مناطق 12 گانه شهرداری تبریز تاکید نموده و می افزاید: مجوز احداث برای سرویس‌های بهداشتی جدید در صورت نیاز در سطح شهر صرفا  پس از بهسازی و ارتقاء سطح کمی و کیفی سرویس های موجود صادر می گردد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا