جزئیات اختلاس ناکام در یکی از شعب بانک ملی خراسان شمالی

مجید حاتم زاده یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: اقدام به موقع بانک ملی شعبه بخش بام و صفی آباد اسفراین، تخلف یکی از کارکنان این بانک در انتقال مبلغ هزار و66میلیارد ریالی را ناکام گذاشت و وجوه تراکنش شده به حساب بانک بازگشت.
وی با بیان اینکه قبلا در برخی رسانه ها زمان بازگشت پول ها ی تراکنش شده 48ساعت اعلام شده افزود: این میزان پول ساعت 15:1 از شعبه خارج و 15:8 دقیقه اداره را در جریان گذاشته و با مسدودکردن حساب مانع خروج آن شدیم.
حاتم زاده تصریح کرد: از میزان یک هزار و 66میلیاردریال مبلغ اختلاسی، مبلغ 993 میلیارد ریا ل آن در همان 7دقیقه اول در داخل شعبه مسدود شد و اجازه هیچ اقدامی داده نشد و بقیه مبلغ که از شعبه خارج شده بود نیز با اطلاع رسانی به هنگام به سرپرستی شعب استان و هماهنگی لازم مسدود شد.
وی با بیان اینکه همه اقدام ها در این موضوع به موقع صورت گرفت، گفت: با توجه احتمال خروج متخلف از کشور در همان شب با دادسرا هماهنگ کردیم و حکم ممنوع الخروجی متخلف گرفته شد.
حاتم زاده استفاده از حساب مشتریان برای انتقال وجوه اختلاسی را رد کردو گفت: تخلفی که انجام شده ازسرفصل داخلی بانک بوده وهیچ استفاده و اقدامی در حساب مشتریان صورت نگرفته است .
به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا روز گذشته خبری مبنی بر اختلاس هزار و 66میلیارد ریالی در شعبه بخش بام وصفی آبادشهرستان اسفراین از سوی رییس کل دادگستری خراسان شمالی در رسانه ها منتشر شد.
حجت الاسلام نورالله قدرتی در این گفت‌ و گو از اختلاس یک هزار و 66 میلیارد ریالی در بانک ملی بام و صفی آباد و بازگرداندن وجوه اختلاس شده در کمتر از 48 ساعت به حساب وجوه اختلاسی خبر داد و گفت: در پی گزارش های واصله مبنی بر تراکنش غیر مجاز در این شعبه و انجام بررسی‌های دقیق و تخصصی مشخص شد که یکی از کارکنان بانک با استفاده از حساب یکی از مشتریان با سطح درآمد پایین که کاملا از این ماجرا بی خبر بوده است اقدام به انتقال این مبلغ به حساب های دیگر خود در شعبات کرده است.
وی افزود: برخی از حساب‌های مقصد نیز متعلق به صرافی‌هایی در تهران است که مقرر بود تا از سمت نمایندگی آنها در استانبول ترکیه معادل وجوه انتقالی ارز دریافت شود که با اقدام به موقع و اطلاع رسانی انجام شده از این تبادل ارزی ممانعت شد.
این مقام قضایی در استان خراسان شمالی تصریح کرد: پس از برگزاری جلسات هماهنگی متعدد با دستگاه‌های نظارتی و امنیتی استان و انسداد حساب‌های منتقل علیه و تلاش های شبانه روزی تمامی مبلغ اختلاس شده قبل از خروج از کشور و هر گونه دخل و تصرف توقیف و به حساب وجوه اختلاسی بازگردانده شد.
حجت الاسلام قدرتی اظهار کرد: با توجه به احتمال همدستی برخی افراد دیگر با متهم اصلی اقدامات لازم در راستای شناسایی ودستگیری متهم و همدستان احتمالی وی در حال انجام و پیگیری است.
نماینده مردم اشهرستان اسفراین درمجلس شورای اسلامی درگفت وگویی از رسیدگی به پرونده مذکوراز سوی دستگاه قضایی و سایر نهادهای ذی ربط خبرداد.
شهرستان 127هرانفری اسفراین در جنوب شرق بجنورد مرکز خراسان شمالی و دارای 2 بخش مرکزی و بام و صفی آباد است که شهر صفی آباد مرکز بخش بام و صفی آباد در 65 کیلومتری جنوب شرق شهر اسفراین واقع است.
7189/ 6042 خبرنگار: بتول صارمی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا