نقش هلال احمر در آموزش های امدادی برای برنامه ششم توسعه بی همتا است

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا ازهلال احمر، سیدامیرمحسن ضیائی، درباره اهداف و برنامه های جمعیت هلال احمر در10 سال آینده که تدوین و به تصویب شورایعالی جمعیت هلال احمر رسیده است، اظهارکرد: براساس برنامه تدوین شده 2 برنامه پنج ساله برای جمعیت نگارش شده است که از ابتدای سال آتی قابلیت اجرا دارد و در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.

**نقش مهم و بی همتای هلال احمر در برنامه ششم توسعه
رئیس جمعیت هلال احمربا بیان اینکه برنامه پنج ساله این جمعیت مبتنی بر برنامه ششم توسعه کشور است، گفت: برنامه ششم توسعه ظرفیت بسیار خوبی را برای جمعیت هلال احمر طی پنج سال آینده ایجاد کرد و در این برنامه مسائلی چون تاب آوری، آموزش های عمومی و ایجاد سرمایه اجتماعی به عنوان ماموریت های هلال احمر در برنامه ششم توسعه، قید شده که این ماموریت ها برای هیچ سازمان دیگری مقرر نشده و نقش جمعیت هلال احمر به عنوان متولی در این امر، کاملا روشن و بی همتا است.

**تمامی افراد جامعه به نحوی از خدمات جمعیت هلال احمر استفاده می کنند
وی باتاکید براینکه تمامی افراد جامعه به نحوی از خدمات جمعیت هلال احمراستفاده می کنند، ابرازکرد: براین اساس باید با آموزش های کاربردی پرسنل و کارکنان جمعیت هلال احمر، خدمات مطلوبتری به هموطنان ارائه دهیم.
وی به بودجه ریزی عملیاتی درجمعیت هلال احمراشاره کرد و گفت: ازسال آینده برنامه ها را براساس بودجه ریزی عملیاتی، اجرایی خواهیم کرد و براساس آن 22پروژه جمعیت هلال احمر طی برنامه پنج ساله مصوب، اجرایی می شود.

**قیمت گذاری عملیات انجام شده از سوی هلال احمر
ضیائی با اشاره به تعریف قیمت تمام شده برای انجام تمام عملیات ها، بیان کرد: براساس قیمت تعریف شده برای انجام تمامی عملیات، بودجه ریزی عملیاتی انجام خواهد شد و این مهم در بسیاری از دستگاه‌های عملیاتی کشور اجرایی شده است.
وی تصریح کرد: هم اکنون جمعیت هلال احمرخدماتی به هموطنان ارائه می دهد که هیچ فردی از قیمت تمام شده انجام عملیات ها اطلاع ندارد، در صورتی که اطلاعات بودجه ای مربوط به انجام عملیات اعلام شود، مردم و مسئولان متوجه خواهند شد که در صورتی که جمعیت هلال احمر این عملیات را انجام نمیداد، دولت متحمل چه هزینه هایی برای انجام آن می شد.

**مدت هاست هزینه عملیات های هلال احمر را نمی دهند
رئیس جمعیت هلال احمربا اشاره به اینکه این جمعیت به عنوان یک سازمان مردم نهاد بزرگ، بازوی تشکیلات حاکمیتی است، گفت: بخش مهمی ازماموریت هایی که انجام می دهد در قالب همین بازوی حاکمیتی انجام می شود و انجام آن برای این جمعیت مردم نهاد متحمل هزینه است و باید هزینه‌های مربوط به آن دریافت شود.
وی اضافه کرد: هم اکنون دولت نه از هلال احمر خرید خدمت می کند و نه هزینه عملیات انجام شده از سوی این جمعیت را پرداخت می کند و انجام خدمت در 2 سال اخیر تقریبا بدون هزینه انجام شده است.

**شعارهلال احمر: ایمنی، توجه به محیط زیست و پیشگیری از وقوع حادثه
ضیائی درباره توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در جمعیت هلال احمرگفت: توجه به توسعه در این حوزه نکته مهمی است که باید جدی گرفته شودتا مجموعه ای یکپارچه و به روز داشته باشیم.
وی جمعیت هلال احمر را به عنوان نهادی عملیاتی و امدادی که همواره شعار ایجاد ایمنی، توجه به محیط زیست و پیشگیری از وقوع حادثه را بیان کرد وگفت: برهمین اساس باید مقاوم سازی ساختمان های این جمعیت در دستور کار قرار گیرد و در ساخت سازه های سبز نیز بکوشد.
اجتمام*1724*3377
خبرنگار: سمانه زین العابدین * انتشار: حسین فتح الهی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا