دفاع قاطع رئیس جمهوری لبنان از سلاح حزب الله/ مقاومت از لبنان دفاع می کند

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا، ژنرال عون در گفت وگو با شبکه تلویزیونی (CBC ) مصر که تلویزیون ملی لبنان هم آن را شنبه شب پخش کرد، خاطرنشان کرد: تا زمانی که خاک لبنان در اشغال اسرائیل است و ارتش لبنان توان کافی برای جنگ با اسرائیل را ندارد، ما ضرورت وجود سلاح مقاومت را برای تکمیل سلاح ارتش احساس می کنیم.
این مصاحبه در آستانه سفر ژنرال عون به مصر انجام شد.
رئیس جمهوری جدید لبنان که در مرحله نخست سفرهای خارجی خود به سعودی و قطر سفر کرده بود، در دومین مرحله و در روزهای دوشنبه و سه شنبه این هفته از مصر و اردن دیدن می کند.
ژنرال عون در پاسخ به سوالی تاکید کرد:بحران سوریه بدون حل سیاسی پایان نمی پذیرد و بهتر است برای حل بحران ها در همه کشورهایی که از جنگ ها رنج می برند مانند لبیی، اقدام کرد.
وی با بیان اینکه «لبنان نیاز ندارد همواره بر عرب بودن خود تاکید کند»، گفت: کشورهای عربی ، کشورهای برادر لبنان هستند و حتی موانع بر سر راه بهبود روابط لبنان و سعودی برداشته شده است.
رئیس جمهوری لبنان افزود: لبنانی ها در چارچوب منشوری لبنانی همکاری می کنند و حیات داخلی و ملی ما بر منشورهائی ثابت استوار است.
ژنرال عون خاطرنشان کرد:کمک های بین المللی برای آوارگان سوری به طور مستقیم به آوارگان داده می شود و چیزی از آن در اختیار دولت لبنان قرار نمی گیرد.
وی تصریح کرد: گفت وگوها در باره قانون انتخابات لبنان ادامه دارد و بزودی به نتیجه می رسیم و البته ما قانونی عادلانه می خواهیم که حضور نمایندگان واقعی مردم لبنان در پارلمان را تضمین کند.
خاورم *1324** انتشار دهنده: فردین پازوکی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا