تصویب کاهش مجازات اعدام در جرایم مرتبط با مواد مخدر در کمیسیون قضایی مجلس

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا از خانه ملت، حسن نوروزی در تشریح جلسه روز یکشنبه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: طرحی که تحت عنوان یک ماده واحده از سوی نمایندگان تهیه شده بود در کمیسیون در حضور کارشناسان وزارت اطلاعات، قوه قضاییه، دادستانی کل و کارشناسانی از مرکز حقوق بشر اسلامی، نیروی انتظامی و مرکز پژوهش های مجلس بررسی و به تصویب رسید.
نماینده مردم رباط‌ کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ماده واحده طرح مذکور تحت عنوان ماده 46 به قانون مبارزه با مواد مخدر اضافه خواهد شد؛ بر این مبنا مرتکبین جرایم موضوع این قانون که برای آنان مجازات اعدام یا حبس تعیین شده، در صورت احراز یکی از شرایط مطرح در بند این ماده واحده مفسد فی‌الارض محسوب و به مجازات اعدام و مصادره اموال ناشی از قاچاق مواد مخدر محکوم می‌شوند.
وی افزود: در ادامه این ماده واحده آمده است که در صدر مواردی که در قانون مذکور اعدام یا حبس ابد در نظر گرفته شده حسب مورد به بیش از بیست و پنج تا سی سال حبس درجه یک و جزای نقدی درجه یک تا دو برابر قانون محکوم و مشمولان حبس درجه دو به جزای نقدی درجه دو محکوم می‌شوند.
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ماده واحده طرح الحاق یک ماده به قانون مجازات مبارزه با مواد مخدر تصویب شد و بندهای آن در جلسه بعدی کمیسیون بحث وبررسی خواهد شد.
سیام**6084**1449*تنظیم:امیر خان زاده*انتشار:امیر کاردان راد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا