سفیر روسیه در لبنان: غرب به رهبری آمریکا عامل گسترش تروریسم و تندروی است

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا، زاسپکین در مراسمی که روز جمعه به مناسبت « روز دیپلماسی روسیه» در بیروت برگزار شد، خاطرنشان کرد:اکنون در یک مرحله حساس قرار داریم زیرا غرب به رهبری آمریکا خود را پیروز جنگ سرد می داند و به همین دلیل برای تثبیت سلطه ژئوسیاسی خود از طرق مختلف و به ویژه از طریق توسعه ناتو و ساقط کردن نظام ها تلاش می کند.
وی تصریح کرد:غرب از شعارهای دموکراتیک به منظور پوششی برای گسترش تندروی و تروریسم استفاده می کند و این سیاست غرب موجب ایجاد فتنه ها ، هرج و مرج ها و مشکلات در مناطق مختلف جهان حتی در خود کشورهای غربی شده است.
سفیر روسیه در لبنان با بیان اینکه« روسیه امروز برای بهبود فضا و شرایط جهانی تلاش می کند»، گفت: رویکرد راهبردی سوریه برای حل درگیری ها در سوریه و اوکراین، بر گفت گوهای ملی ، توافق ملت ها و تقویت ثبات و امنیت استوار است.
زاسپکین با اشاره به نقش روسیه در مبارزه با تروریسم ، افزود: امروز باید صفوف جامعه جهانی برای نجات انسان ها از وبای تروریسم یکپارچه شود.
وی در باره پرونده سوریه هم گفت که یپلماسی روسیه ایجاد توازن و تعادل در منافع و احترام به حقوق طرف های دیگر است و براین اساس حل همه پرونده ها از جمله بحران سوریه در پشت میز مذاکرات ممکن است.
سفیر روسیه در لبنان همچنین ابراز امیدواری کرد که ملت لبنان بتواند با موفقیت انتخابات پارلمانی ( ماه مه 2017) را که منافع همه گروه های لبنانی را تامین کند، به طور شفاف و دموکراتیک برگزار کند.
خاورم*1324** انتشار دهنده: فردین پازوکی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا