گزارش وزارت نیرو از قطعی برق در خوزستان/مشخص شدن حداقل سرمایه برای تأسیس شرکت‌های بیمه غیردولتی

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در این گزارش به تصمیمات اتخاذ شده و اقداماتی از قبیل افزایش گروه‌های شست‌ و شوی مقره‌ها، تغییر نوع مقره‌ها، پوشش عایق پست‌های برق، تجهیز تصفیه‌خانه آب به منابع تأمین مستقل انرژی و پیشگیری از تکرار رویداد مشابه و همچنین تسریع در ترمیم خرابی‌ها و دکل‌های آسیب دیده اشاره شده است.

*حداقل سرمایه برای تأسیس شرکت‌های بیمه غیردولتی
با تصویب دولت، حداقل سرمایه موردنیاز برای تأسیس موسسه بیمه مستقیم مبلغ یک هزار میلیارد ریال تعیین شد.
همچنین حداقل سرمایه موردنیاز برای صدور پروانه فعالیت مؤسسه بیمه مستقیم در هر یک از گروه رشته‌های بیمه‌ای مشخص گردید که به موجب آن، برای بیمه‌های غیرزندگی مبلغ 300 میلیارد ریال، برای بیمه‌های زندگی و مستمری مبلغ 200 میلیارد ریال و برای صدور پروانه بیمه‌های مختلط (کلیه رشته‌های بیمه‌ای) مبلغ 500 میلیارد ریال درنظر گرفته شده است.
هیات وزیران همچنین حداقل سرمایه لازم برای تأسیس و شروع به فعالیت مؤسسات بیمه اتکایی را مبلغ 2500 میلیارد ریال تعیین کرد.
به موجب تصمیم دولت، مؤسسات بیمه‌ای که قبلاً تاسیس شده‌اند و سرمایه آنها کمتر از ارقام مندرج در این تصویب نامه است، موظفند تا پایان سال 1396 سرمایه خود را با مفاد این تصویب‌نامه منطبق کنند.
همچنین مجوز واردات آمبولانس برای مراکز روستایی و صعب‌العبور صادر شد و هیات وزیران با واردات 400 دستگاه آمبولانس برای مراکز روستایی و صعب‌العبور کشور موافقت کرد.
شبک**1983**1392**دریافت کننده: مرتضی رنجبران**انتشار دهنده: ابوالفضل بابایی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا