توانمندی های فرهنگی کردستان به مسافران و گردشگران معرفی شود

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از خبرنگار ایرنا حجت الاسلام محمد رحیم جعفری روز یکشنبه در جلسه کمیته اطلاع رسانی، تبلیغات و امور فرهنگی ستاد اجرایی خدمات سفر نوروزی استان در سنندج افزود: استان کردستان به دلیل ظرفیت بالای سیاحتی و گردشگری در طول سال بخصوص ایام نوروز پذیرای تعداد بسیار زیادی گردشگر و مسافر داخلی و خارجی است.
وی با تاکید بر تلاش برای معرفی هر چه بهتر و بیشتر جاذبه های گردشگری و توانمندی های فرهنگی استان به این مسافران و گردشگران اظهار کرد: هنرمندان و اصحاب رسانه می توانند در زمینه معرفی جاذبه های گردشگری استان به مسافران بسیار تاثیرگذار باشند.
رئیس کمیته اطلاع رسانی، تبلیغات و امور فرهنگی خدمات سفر کردستان با بیان اینکه مهمان نوازی و مهربانی از خصلت های نیک مردم این استان است گفت: باید هماهنگی و همراهی لازم میان دستگاه های فرهنگی در راستای معرفی استان به گردشگران وجود داشته باشد.

** تلاش برای ثبت سنندج به عنوان شهر موسیقی
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان نیز در این جلسه با بیان اینکه از سال گذشته در زمینه ثبت موسیقی سنندج به عنوان یک برند اقداماتی انجام شده است گفت: تلاش می شود که سنندج به عنوان شهر موسیقی شناخته شده و ثبت جهانی شود.
آرمان وطن دوست افزود: در این راستا می توان به گونه ای برنامه ریزی کرد که تمامی فعالیت ها و برنامه های ایام تعطیلات نوروزی با رویکرد موسیقی باشد و بر روی این موضوع به عنوان برند نوروزی کار شود.
وی تاکید کرد: همسویی فعالیت های تعطیلات نوروزی همانند جشنواره ها، برنامه های فرهنگی و غیره با بحث موسیقی در زمینه اشنایی هر چه بیشتر مسافران و گردشگران با این برند بسیار تاثیر گذار است.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان اظهار کرد: برنامه ریزی های لازم برای استقبال از مسافران و گردشگران به استان در دستور کار قرار دارد و در این راستا با تمام توان تلاش می شود.
**ایجاد 25 پست ایمنی و سلامت در مبادی ورودی و خروجی شهرهای کردستان
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر کردستان نیز در این جلسه با بیان اینکه امسال در ایام تعطیلات نوروزی 25 پست ایمنی و سلامت در مبادی ورودی و خروجی شهرها ایجاد می شود افزود: کار اصلی ما در این پست ها تلاش برای تغییر مدل ایمنی و ترافیکی رانندگان است.
بابک قنبری اظهار کرد: در این پست ها سعی می شود با تغییر رفتارهای ترافیکی رانندگان به کاهش تصادفات جاده ای کمک شود.
وی با تاکید بر برپایی نمایشگاه فرهنگی جنب ایستگاه های هلال احمر گفت: برپایی نمایشگاه فرهنگی در کنار ایستگاه ها و پست های هلال احمر می تواند در معرفی استان به مسافران و گردشگران بسیار موثر باشد.
معاون جوانان جمعیت هلال احمر کردستان افزود: امسال پایگاه امداد هوایی در استان افتتاح می شود که این امر نیز می تواند در زمینه خدمات رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی تاثیرگذار باشد.
**54 واحد اقامتی آماده پذیرش مسافران و گردشگران نوروزی کردستان
رئیس هیات مدیره جامعه هتلداران کردستان نیز در این جلسه گفت: هم اکنون در سطح استان 54 واحد اقامتی شامل 31 هتل و 23 مهمانپذیر با ظرفیت سه هزار و 100 نفر شب خواب در استان وجود دارد و آماده خدمات رسانی به مسافران است.
هدایت مظهری افزود: امسال همچنین سه هتل شامل یک هتل سه ستاره و یک هتل پنج ستاره در بانه و یک هتل چهار ستاره در سقز با ظرفیت 450 نفر افتتاح شده و در اختیار مسافران و گردشگران قرار می گیرد.
وی اظهار کرد: امسال از یک ماه پیش تمامی مدیران و پرسنل واحدهای اقامتی، رستوران های بین راهی و غیره جلساتی را تشکیل داده و همچنین خانه تکانی این مراکز و واحدها براساس عادت سالانه آغاز شده است.
**فضا سازی مناسب شهری از برنامه های اولویت دار شهرداری در استقبال از سال نو
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری سنندج نیز در این جلسه فضاسازی مناسب شهری از جمله گلکاری، چمن کاری، مناسب سازی پارک ها، مناسب سازی جداول و رنگ آمیزی معابر شهری را از جمله برنامه های اولویت دار شهرداری برای استقبال از سال نو ذکر کرد.
سرکوت نجفی افزود: امسال تلاش می شود که در برنامه های نوروزی تغییرات و نواوری ایجاد شود و در این راستا نیز برنامه ها و اقدامات مناسبی در دستور کار قرار دارد.
وی استقبال از ورود نخستین مسافران نوروزی به داخل شهر و تقدیم بسته های فرهنگی به آنان، اختصاص چند دستگاه اتوبوس مخصوص سنندج گردی، برگزاری جنگ شادی در پارک شهدای 28 دی و برپایی غرفه های صنایع دستی را از جمله برنامه های پیش بینی شده برای ایام تعطیلات نوروز عنوان کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری سنندج اظهار کرد: همچنین اختصاص نشریه شار به موضوع نوروز و فعالیت های مدیریت شهری در طول سال و برگزاری جنگ شادی در نواحی منفصل شهری از دیگر برنامه های این ایام خواهد بود.
7348/1904
**خبرنگار: افسانه گلباغی/انتشار دهنده: مسعود احمدی
** آگاهی از آخرین اخبار استان کردستان در کانال زیر:
@IRNASANANDAJ
https://telegram.me/joinchat/DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvg

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا