مشاور وزیر نیرو از برنامه ریزی برای پیشگیری از وقوع سیل در استانهای جنوبی کشور خبر داد/ هشدار، احتمال بروز سیل

‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک :

محمد حاج رسولی ها یکشنبه شب در جمع خبرنگاران در گچساران با بیان اینکه احتمال جاری شدن سیلاب با پیک بالا به ویژه در حوزه رودخانه ها پیش بینی شده، گفت: همه تمهیدات لازم برای پیشگیری از وقوع سیلاب در مناطق جنوبی کشور انجام شده است.
مشاور وزیر نیرو مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران بیان کرد: با هدف آمادگی کامل برای مقابله با حوادث احتمالی امروز از همه نقاط حادثه خیز رودخانه ها و سدهای استان های فارس، خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد بازدید و آخرین اقدامات پیشگیرانه انجام شده است.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت که همه مدارس و دانشگاه ‌های این استان فردا /دوشنبه/ 25 بهمن تعطیل خواهد بود.
پژمان نیک‌ اقبالی اظهار داشت: دلیل تعطیلی مدارس و دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد پیش‌ بینی‌ بارندگی شدید و جاری‌ شدن سیلاب توسط اداره ‌کل هواشناسی این استان است.
نیک اقبالی بیان کرد: اعلام این تعطیلی بر ‌اساس تصمیم شورای مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد بوده است.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد که در زمینه تعطیلی دستگاه های اجرایی استان هنوز تصمیمی گرفته نشده است.
اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد درباره پیش بینی بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی و بارش شدید باران در مناطق گرمسیر و تداوم آن تا روز دوشنبه، احتمال اختلال در تردد جاده های کوهستانی و گردنه ها و هم چنین معابر عمومی در این استان هشدار داد.
در این اطلاعیه به مردم توصیه شده است از سفرهای غیر ضروری در این مدت پرهیز کنند.
شبک **8143 /8005**1917**خبرنگار: فرزانه شریفی**انتشار دهنده:سید محمدباقر نوربخش

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا